Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Kreatyna, energetyki

5 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kreatyna i energetyki, kiedy potrzebujesz dodatkowej porcji energii

Trening przyniesie pożądane rezultaty tylko, kiedy wykorzystasz wszystkie zasoby swojego organizmu, niedostępne w życiu codziennym. Aby tak się stało, w wielu przypadkach, szczególnie przy wzmożonym wysiłku fizycznym, potrzebujesz pomocy z zewnątrz. Kluczowa jest oczywiście zbilansowana dieta, ale duże znaczenie mają też suplementy i odżywki, dzięki którym Twój organizm jest w stanie pokonać wszelkie słabości, kiedy poddajesz go bardzo dużemu wysiłkowi. Potrzebuje on m.in. energii, którą zapewnisz mu, stosując kreatynę i energetyki.

Kreatyna – dlaczego Twój organizm się jej domaga?

Kreatyna jest substancją, którą ludzki organizm wytwarza samodzielnie. Potrzebuje do tego produktów pochodzenia zwierzęcego. Jest jednak podatna na wpływ wielu czynników zewnętrznych. Do jej deficytu przyczynia się długo utrzymujący się stres, złe nawyki żywieniowe, ale też zwiększona aktywność fizyczna. Kreatyna jest potrzebna przede wszystkim Twoim mięśniom. Składa się z aminokwasów takich jak arginina, glicyna i metionina.

Mięśnie potrzebują do wzrostu energii, której źródłem jest ATP. Jego właściwy poziom utrzymuje kreatyna wykazująca zdolność do jego odbudowy. Mikroskurcze we włóknach mięśniowych powodują, że dochodzi do rozpadu wiązań cząsteczek ATP. W ten sposób powstaje ADP, a w trakcie tego procesu uwalniany jest nadmiar energii, która zostaje spożytkowana do pracy mięśni.

Kreatyna – energia dla Twoich mięśni

Dzięki kreatynie zwiększa się Twoja wytrzymałość, jak również rezerwy energetyczne w mięśniach. Poziom kreatyny zależy od obciążenia organizmu, to z kolei wzrasta wraz z wysiłkiem fizycznym. Kreatyna gromadzi się w mięśniach, tworząc odpowiednie zapasy, dzięki czemu nie dochodzi do jej deficytu. Warto podkreślić, że dodatkowo wykazuje zdolność do odprowadzania nadmiaru wody z organizmu i stymuluje proces glikolizy. To sprawia, iż jest ona kluczowym składnikiem suplementów stosowanych przy treningach siłowych i wytrzymałościowych. Sprawdź także aminokwasy i l-karnitynę.