Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Akcesoria i części do hulajnogi

43 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kółka do hulajnogi i inne akcesoria

Hulajnoga, jak każdy sprzęt, wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Należy ją właściwie przechowywać oraz transportować w dobrych dla niej warunkach, aby zabezpieczyć ją przed uszkodzeniem, jak również wydłużyć jej żywotność. Niektóre elementy wymagają wymiany ze względu na skłonność do zużywania się, np. kółka do hulajnogi. Decydując się na jej zakup, powinieneś mieć świadomość, że to podobny sprzęt do roweru, dlatego wymaga Twojej uwagi, a także przeglądu zarówno przed sezonem, jak i po nim. Tylko w pełni sprawna hulajnoga gwarantuje bezpieczną, przyjemną jazdę.

Wybieramy kółka do hulajnogi

Do prawidłowej pracy kółek potrzebne są dwa łożyska oraz tulejka. Kółka do hulajnogi różnią się między sobą wykonaniem, materiałem, wielkością, twardością i rodzajem rdzeni. Najbardziej masywne i wytrzymałe są kółka o rdzeniu pełnym. Lżejsze, a tym samym nieco mniej odporne na uszkodzenia, są rdzenie szprychowe z nacięciami i otworami. Puste w środku ważą niewiele, ale nie tracą przy tym solidności. Plastikowe rdzenie są najmniej wytrzymałe, cechują się giętkością oraz niedostateczną stabilnością. Kółka do hulajnogi twardsze przeznaczono do szybkiej jazdy. Miękkie zużywają się szybciej, ale cechują bardzo dobrą przyczepnością.

Kółka do hulajnogi należy wymieniać zawsze, gdy odczujesz różnicę w komforcie jazdy. Kiedy zauważysz na nich widoczne oznaki zużycia, zamontuj nowe. Na żywotność kółek wpływ ma jednak nie tylko jakość wykonania, lecz także technika jazdy, np. przy mocnym hamowaniu oraz blokowaniu kółek może dojść do ich spłaszczenia.

Przydatne akcesoria

Kółka do hulajnogi to nie jedyne akcesoria, które znajdziesz w sklepie Decathlon. Oferujemy szeroki wybór toreb umożliwiających przechowywanie i transportowanie sprzętu, a także podstawy do hulajnogi, gripów, uchwytów czy innych części znamiennych. Z pewnością przyda Ci się również zestaw kluczy, a wygląd hulajnogi odświeżysz kolorowymi naklejkami!