Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Gumy treningowe, ekspandery

7 artykuł artykułów

Sortuj

 

Gumy treningowe i ekspandery – trenuj siłę, wytrzymałość i gibkość

Są skutecznym wsparciem w dążeniu do szczupłej, wymodelowanej i umięśnionej sylwetki. Gadżety te wykorzystuje się podczas zajęć fitness, jak też samodzielnego treningu na siłowni oraz w domowym zaciszu. Gumy oporowe pozwalają trenować całe ciało. Są bardzo uniwersalnym sprzętem treningowym, dlatego znalazły zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych. Gumy treningowe stawiają opór i zmuszają mięśnie do intensywnej pracy.

Jak wykorzystać gumy oporowe w codziennym treningu?

Gumy treningowe pozwalają na wykonywanie ćwiczeń zarówno za pomocą innych sprzętów, jak i z ciężarem własnego ciała. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a więc świetnie sprawdzą się podczas treningu w plenerze. Pomagają w opanowaniu techniki trudniejszych ćwiczeń. Na początku swojej przygody z treningiem siłowym lub cross treningiem możesz je wykorzystać podczas podciągania się na drążku. Może się okazać, że podczas pierwszych treningów Twoje ciało będzie stawiało zbyt duży opór, a gumy oporowe zniwelują ten problem. Stawiany przez nie opór zwiększa koncentrację na wybranej partii ciała. Łatwiej wyczuwalny jest skurcz mięśni w trakcie ruchu.

Czym się różnią gumy oporowe?

Na pewno zauważyłeś, że mają różne kolory. To nie jest przypadek! Każdy kolor odpowiada za inny opór. W przypadku taśm proponowanych przez Decathlon poszczególne kolory odpowiadają następującemu oporowi:

  • zielona – 15 kg;
  • żółta – 25 kg;
  • pomarańczowa – 35 kg;
  • czerwona – 45 kg;
  • czarna – 60 kg.
  • Podobne zastosowanie mają ekspandery, jednak ograniczają one spektrum możliwych do wykonywania ćwiczeń. Są wyposażone w uchwyty i wykorzystuje się je do ćwiczenia górnych partii ciała. Ekspander możesz dostosować do intensywności swoich treningów, dzięki kilkustopniowej regulacji. To pozwala na zwiększanie intensywności ćwiczeń oraz oporu, w zależności od stopnia zaawansowania treningu.

    Zarówno gumy oporowe, jak i ekspandery to sprzęty, które pomagają zwiększyć masę mięśniową, zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, wzmocnić poszczególne partie mięśniowe, zwiększyć mobilność stawów i poziom czucia mięśniowego. Możesz je wykorzystać nie tylko podczas cross treningu, lecz także w celach rehabilitacyjnych, przy stretchingu i podczas rozciągania.