Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty fitness

21 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty do fitnessu – trenuj bezpiecznie, wygodnie i zdrowo

Fitness może trenować każdy, ale zawsze powinien to robić w odpowiednim obuwiu. Stopy przy każdym ruchu narażone są na duże obciążenie, co oznacza, że bez właściwej ochrony wzrasta ryzyko urazów. Aby ćwiczyć na siłowni czy też na sali fitness, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, ale dobre buty do fitnessu to Twój must have. Co więcej, trening możesz wykonywać także w domu lub w plenerze, ale nigdy w przypadkowych butach. Decathlon przygotował dla Ciebie kilka propozycji obuwia sportowego, które na siłowni i w klubie fitness sprawdzą się najlepiej i staną na wysokości zadania.

Buty fitness, bez których nie idę!

Dlaczego buty na siłownię muszą spełniać konkretne wymagania, posiadać cechy, dzięki którym można je zakwalifikować do obuwia umożliwiającego trening bezpieczny dla stóp? Kiedy Twoje stopy mają kontakt z podłogą, uderzają w nią np. podczas podskoków czy biegu, Twoje ciało odbiera 3 razy większe uderzenia niż wynosi masa Twojego ciała. Buty na siłownię zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji wynikających z tak dużego obciążenia, a niekiedy również z niewłaściwego ułożenia stopy podczas wykonywania trudniejszych i bardziej wymagających ćwiczeń. Ponadto są odpowiedzialne za komfort i wygodę, gwarantują lepszą przyczepność, więc możesz ćwiczyć bez obaw, że się poślizgniesz. Co równie ważne, amortyzują wstrząsy.

Czego szukać w butach do fitnessu?

Muszą posiadać trwały bieżnik, ich podeszwa powinna być wykonana w taki sposób, aby zapewniać dobrą przyczepność. Stabilizacja to kluczowe zadanie butów na siłownię. Zależy ona zarówno od podeszwy, jak i sposobu mocowania buta do stopy, dlatego Decathlon poleca buty fitness sznurowane. Poza stabilizacją obuwie musi amortyzować wstrząsy, co jest uzależnione m.in. od wbudowanej poduszki powietrznej lub żelowej. Zawsze wybieraj buty wykonane z lekkiego materiału, przewiewne i dobrze odprowadzające wilgoć.