Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kitesurfing

Kitesurfing

Strona główna Kitesurfing

Akcesoria do kitesurfingu

Marka Orao
ORAO to marka kitesurfingowa. Tworzy ją zespół entuzjastów, którzy rozpoczęli przygodę z tworzeniem, projektowaniem i produkcją materiałów spełniających potrzeby użytkowników i miłośników kitesurfingu.
Od samego początku naszą misją było projektowanie technicznych, wysokiej jakości produktów, aby zapewnić przyjemność i wydajność podczas pływania. Projektujemy produkty techniczne i dążymy do jak największej optymalizacji jakości naszej oferty. Wszystkie nasze produkty są testowane w naszych laboratoriach w celu zapewnienia wydajności i niezawodności oraz bezpieczeństwa użytkowników. Aby zagwarantować wysoką techniczność naszych produktów, nasz zespół obejmuje menedżerów produktu, projektantów i inżynierów, którzy codziennie pracują w służbie rozwoju produktu i prototypowania. Projektant latawców naszego zespołu wywodzi się z branży lotniczej. To pozwala nam kontrolować kształt skrzydła i jego wpływ na jego osiągi. W przypadku tablic współpracujemy z zespołem „BOARDS TechCenter”, specjalistą od projektowania i rozwoju. Ich wiedza pozwala nam oferować na rynku płyty o bardzo dobrym stosunku technicznym do ceny.
Kitesurfing – modne hobby wodneNiezbędne wyposażenieW co się ubrać na kitesurfing?
Kitesurfing – modne hobby wodne

Kitesurfing – modne hobby wodne

Moda na różne formy aktywności fizycznej się zmienia i często bardzo nas zaskakuje. Od pewnego czasu w czołówce sportów wodnych, które chętnie uprawiamy rekreacyjnie, jest kitesurfing. Świetny sposób na spędzanie czasu wolnego z rodziną i przyjaciółmi. Kitesurfing to ślizg, inaczej jazda, na wodzie, z wykorzystaniem specjalnej deski i latawca. Jest odmianą surfingu, ale jeżeli przyjrzymy się mu bliżej, to dostrzeżemy również podobieństwa do jazdy na snowboardzie. Wynika to ze sposobu prowadzenia deski. Prowadzimy ją po krawędzi, w windsurfingu na płasko. W Polsce znajdziemy kilka ciekawych miejsc, gdzie można uprawiać kitesurfing. Wystarczy wybrać się np. na Półwysep Helski lub Zatokę Pucką. To raj dla fanów tego sportu wodnego.

Niezbędne wyposażenie

Niezbędne wyposażenie

Znajdziesz je w sklepie Decathlon! Kitesurfing można uprawiać tylko wtedy, jeżeli posiadamy latawiec i deskę, która wyposażona jest w mocowania do stóp oraz stateczniki. Ponadto na wyposażeniu znajduje się bar (drążek z cienkimi linkami), służący do sterowania. Linek może być 5 lub 4, a ich długość średnio wynosi ok. 20-25 m. Ekwipunek do kitesurfingu obejmuje więc deskę, latawiec i bar, ale też leash (lina łącząca trapez z barem) i wspomniany trapez. Przyda się też pompka, która posłuży Ci do dmuchania żeber latawca. Sprzęt należy dopasować do indywidualnych umiejętności i doświadczenia. Pod uwagę bierzemy również do warunków panujących w akwenie i wiatru.

W co się ubrać na kitesurfing?

W co się ubrać na kitesurfing?

Jeżeli uprawiasz kitesurfing regularnie, preferujesz zimniejsze wody lub po prostu zależy Ci na komforcie, polecamy pływać w piance, która chroni Twój organizm przed wyziębieniem. Dla bezpieczeństwa wyposaż się w kask, który ochroni Twoją głowę w przypadku ewentualnego upadku i uderzenia. Okulary z polaryzacją sprawdzą się w szczególności w słoneczne dni, zapewniając dobrą widoczność. Kitesurfing jest sportem ekstremalnym, dlatego powinieneś zastanowić się nad kamizelką do ochrony ciała. W sklepie Decathlon kupisz zarówno sprzęt do kitesurfingu, jak też odpowiedni strój i praktyczne akcesoria.