Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Latawce dla dzieci

19 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Latawce dla dzieci – zabawa na wietrze

Nie wszystkie zabawki wymagają zasilania elektrycznego. Latawiec dla dzieci jest tego doskonałym przykładem, udowadniając dodatkowo, że tradycyjne zabawki wciąż mogą dawać radość oraz zapewniać długą i przyjemną zabawę. Wspólne puszczanie latawca to fantastyczna forma spędzania czasu wolnego dla całej rodziny. Sam się przekonasz, że pomimo upływu lat, wciąż pozostało w Tobie coś z dziecka. Latawiec dla dzieci nie jest jednak zabawką prostą w użyciu, trzeba nauczyć się nim sterować, aby czerpać z jego puszczania radość i przyjemność. Wyobraź sobie, jak duża będzie satysfakcja malucha, kiedy latawiec wreszcie chwyci wiatr w skrzydła, a następnie poleci wysoko nad głową.

Latawce dla dzieci w kilku wariantach

Kiedyś istniały tylko papierowe – wykonywało się je samodzielnie, ozdabiając według własnego pomysłu. Każdy był inny, unikalny, w ulubionym kolorze dziecka. Dzisiaj latawce dla dzieci można kupić, oszczędzając tym samym czas na jego wykonaniu. Papierowy latawiec dla dzieci jest najmniej trwały i jednocześnie najtańszy. W większości przypadków został zastąpiony przez inne warianty. Łatwo steruje się latawcem jednolinkowym. Posiada on bowiem stelaż zapewniający stabilność. Będzie bardzo dobrym wyborem dla tych dzieci, które pierwszą zabawę mają dopiero przed sobą. Należy jednak zachować szczególną ostrożność przy większych podmuchach wiatru, ponieważ podczas mocnego uderzenia o ziemię może się zniszczyć. Latawcami dla dzieci dwulinkowymi nieco trudniej się steruje. Często nie posiadają stelaża, co oznacza, że są bardziej odporne na zniszczenie. Ciekawą opcją jest latawiec skrzynkowy o przestrzennych kształtach. Można go wykorzystać zarówno przy lekkim, jak i mocniejszym wietrze.

Pierwszy i kolejny latawiec dla dzieci

Na początek polecamy najprostszą jego formę – papierowy latawiec dla dzieci lub latawiec z jedną linką. Znajdzie swoje zastosowanie podczas nauki sterowania. Kiedy dziecko opanuje już technikę, zamień go na latawiec z dwiema linkami. Pozwól maluchowi wybrać jego kolor oraz wzór. Sprawdź pełną barw, kształtów i wzorów ofertę Decathlonu! Sprawdź również akcesoria i frisbee w ofercie Decathlon.