Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Stroje do karate

8 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Profesjonalny strój do karate

Chcesz zacząć trenować karate? Wiesz zapewne, że potrzebny Ci będzie odpowiedni strój do karate. Jego popularnym określeniem jest kimono, jednak prawidłowa nazwa to karatega – mniej znana i rzadziej używana przez amatorów, obowiązująca w języku profesjonalistów. Niektórzy adepci decydują się na typowy strój sportowy. Ważne, aby był wygodny i nie krępował ruchów. Jednak dopiero karategi pozwalają poczuć prawdziwą przynależność do społeczeństwa karate, dlatego już na początku swojej przygody ze sportami walki warto zdecydować się na obowiązujący w zawodowym świecie strój do karate.

Jak wygląda kimono karate?

To strój wieloelementowy. Składa się z kurtki, która jest górną częścią karategi, spodni (w języku japońskim „zubon”) i pasa (obi), który utrzymuje strój na właściwym miejscu. Kolor pasa określa poziom zaawansowania zawodnika. Bluza powinna mieć rękawy 3/4, a spodnie nogawki sięgające za kostkę. Swobodę poruszania zapewnia klin w kroku, który ułatwia wykonywanie wielu pozycji.

Karategi uszyte są z różnych materiałów, co warunkuje nie tylko ich cenę, lecz także komfort noszenia. Najdroższe są stroje wykonane w całości z bawełny, znacznie częściej jednak wykorzystuje się mieszankę bawełny oraz poliestru. Niekiedy również w składzie znajduje się dodatek elastyny, dzięki czemu kimono karate jest bardziej rozciągliwe, lepiej dopasowuje się do ciała i zapewnia jeszcze większą swobodę ruchów. Duże znaczenie dla komfortu noszenia ma gramatura materiału. Im jest ona mniejsza, tym karategi są cieńsze, delikatniejsze i miększe w dotyku. Ponadto, szczególnie dla dzieci, są wygodniejsze.

Zadbaj o swoje kimono karate

Karate jest sportem, w którym duże znaczenie ma wzajemny szacunek. W ten sam sposób powinieneś traktować swój strój do karate. Zawsze musi być czysty, dlatego należy go często prać. Nie używaj jednak wybielaczy chemicznych i postaraj się prać w niższej temperaturze. To pozwoli Ci zachować strukturę włókien, a tym samym wydłuży żywotność karategi. Sprawdź również pasy do karate w ofercie Decathlon.