Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Judo

Judo

Strona główna Judo
Marka Outshock
Odkryj świat Judo w Decathlon
Witamy w świecie JUDO. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, średniozaawansowanym czy ekspertem, marka OUTSHOCK firmy Decathlon towarzyszy Ci swoimi produktami i poradami, aby JUDO były dostępne dla jak największej liczby osób.
Judo – szlachetna sztuka walkiJudo – siła i charakterKiedy zacząć?
Judo – szlachetna sztuka walki

Judo – szlachetna sztuka walki

O judo bardzo często mówi się nie tylko w kontekście sztuki walki, lecz także stylu życia, pewnej życiowej filozofii wyznawanej na Dalekim Wschodzie. Kultura z sąsiadującego z nami kontynentu przeniknęła również do naszego świata. Judo od ponad 50 lat jest dyscypliną olimpijską, a po raz pierwszy na Igrzyskach pojawiło się w Tokio. Jednocześnie jednak jego korzenie sięgają samurajskich czasów. Od wieków nieprzerwanie obowiązuje w nim ten sam kodeks opierający się na zasadach, takich jak posłuszeństwo, szacunek, dobre zachowanie, lojalność i wzajemne wsparcie. To czyni judo wyjątkową aktywnością, która angażuje zarówno ciało, jak i umysł.

Judo – siła i charakter

Judo – siła i charakter

Na zajęcia z judo można posłać już kilkuletnie dzieci. Treningi mogą odegrać w ich rozwoju bardzo ważną rolę. W tym sporcie rozwija się szybkość i zręczność, ale też siłę fizyczną. Wraz z każdym kolejnym treningiem zwiększa się szybkość reakcji, co również przyczynia się do skuteczniejszego radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach. Judo to doskonała lekcja posłuszeństwa, tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka i samego siebie. Pomaga w budowaniu systemu wartości młodego człowieka, który potem wykorzystuje je w codziennym życiu. Judo pomaga też pokonać własne słabości, zwiększa pewność siebie, a także wiarę we własne możliwości. Walka pokazuje, że porażki są wpisane w nasze życie, więc należy je przyjmować z pokorą i akceptować, po czym podjąć próbę pracy nad zmianami.
Judo ponadto uelastycznia nasze ciało, poprawia sprawność fizyczną oraz siłę mięśniową. Podczas walki angażujemy wszystkie partie ciała, więc jest to dyscyplina ogólnorozwojowa.

Kiedy zacząć?

Kiedy zacząć?

Tak naprawdę w judo nie ma ograniczeń wiekowych. Dla najmłodszych dzieci treningi judo opierają się głównie na grach i zabawach na macie, co ma na celu oswojenie z matą i z ubraniem. W przypadku dziecka należy przede wszystkim ocenić jego rozwój społeczny i samodzielność. Trening można traktować jako formę aktywnego spędzania czasu wolnego, z kolei innym razem jest to wymagający trening, który przygotowuje do zawodów.