Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Wędki i zestawy feeder

8 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Długość wędki

  • Cena

  • Marka

  • Guide Conseils Football

    FISHSTER.PL

    Największa platforma wędkarska w Polsce!

 

Wędki feeder do metody drgającej szczytówki

Wędka feeder jest szczególnym rodzajem wędziska. Charakteryzuje się specyficzną budową i przeznaczona jest do łowienia zarówno w dużych rzekach i otwartych akwenach, jak też niewielkich zbiornikach wodnych, z wykorzystaniem metody drgającej szczytówki. Świetnie sprawdzi się w rwących rzekach i na spokojnych jeziorach. Można więc uznać, że metoda drgającej szczytówki jest jedną z bardziej uniwersalnych. Jeżeli to właśnie tę wybrałeś i jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia, poznaj nasze wędki feeder. To właśnie ten model świetnie sprawdza się przy tej technice.

Długość wędki feeder

Kij zawsze wybieramy z uwzględnieniem własnych potrzeb i warunków połowów, które lubimy najbardziej. Jakie ryby są Twoim celem? Gdzie planujesz zarzuć przynętę? Z jakiego dystansu startujesz? To podstawowe pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć przed zakupem wędki feeder. Dostępne są w kilku długościach. Najczęściej wędkarze decydują się jednak na wędkę o długości 3,6 m oraz 3,9 m. Nieduża różnica? A jednak ma ona bardzo duże znaczenie. Im dłuższa wędka, tym możemy łowić na większą odległość. Wędka feeder o długości 3,9 m powoli Ci wykonać wiele efektywnych rzutów, ale musisz być zręczny i przyda się też nieco doświadczenia w łowieniu tą metodą. Jeżeli dopiero zaczynasz lub łowisz na niewielkich odległościach, wybierz wędkę o długości 3,6 m. Jest lżejsza, przez co swobodniej możesz jej używać.

Wędki feeder a ciężar podajników

Przy cięższych podajnikach potrzebujemy bardziej wytrzymałych wędek. Zwróć uwagę na ciężar wyrzutowy. Wędki feeder o ciężarze wyrzutowym 75 g dobrze sprawdzą się przy podajnikach o gramaturze 20-30 g. Twój wyrzut będzie miał odległość do 70 m. W przypadku podajnika o ciężarze nie większej niż 20 g lepszym wyborem będzie wędka charakteryzująca się ciężarem wyrzutowym na poziomie 50-60 g. Zatem im podajnik jest lżejszy, tym ciężar wyrzutowy powinien być mniejszy.

Wybierz wędkę feeder dla siebie, uwzględniając kluczowe parametry, a możesz być wówczas pewien, że każde połowy będą nie tylko przyjemne, ale też bogate w piękne zdobycze!