Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Łóżka karpiowe

6 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Typ produktu

  • Cena

  • Ocena użytkowników

 

Łóżko karpiowe – komfort podczas długich połowów

Łóżko nad wodą? Może się przydać, szczególnie jeżeli planujesz całodniowe połowy lub kilkudniową wyprawę. Wędkowanie nie jest pasywną aktywnością, wymaga naprawdę dużego zaangażowania ze strony wędkarza. Po wielogodzinnych połowach odczuwać może nie tylko zmęczenie, ale ból w kręgosłupie, wynikający z dużego obciążenia. W przypadku wędkarstwa karpiowego jest to częste zjawisko, ponieważ ryba potrafi karpiarzom naprawdę pokazać, kto rządzi w tym zbiorniku. Wielu więc decyduje się na łóżko karpiowe, bo skoro można odpocząć, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Łóżko karpiowe prawie jak polowe, ale…

Wyglądem przypomina powszechnie znaną polówkę, ale tak naprawdę jego konstrukcja jest nieco inna. Łóżko karpiowe musi mieć solidny stelaż, tym bardziej że będziemy go używać też na zewnątrz, a więc materiały do niego wykorzystane powinny być odporne na wpływ czynników zewnętrznych. Wytrzymałość konstrukcji poznamy też po grubości rurek i solidnych śrubach. Jeżeli chodzi o materac, to on powinien być przede wszystkim wygodny. Nowoczesne łóżko karpiowe posiada materac, który wykazuje zdolność do dopasowania się do kształtu ciała. To bardzo istotna cecha łóżka, ponieważ zwiększa komfort i wygodę, ale też ma pozytywny wpływ na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Niektóre modele mają też regulację wysokości górnej części, a więc możesz wybrać pozycję leżącą, półleżącą i siedzącą. Ciekawym rozwiązaniem są łóżka ze zintegrowanymi już śpiworami.

Jak używać łóżko karpiowe?

Możesz go wykorzystać podczas samych połowów. Dzięki niemu lepiej odpoczniesz i tym samym nabierzesz sił do walki z rybą. Ponadto przyda się do namiotu, kiedy Twoja wyprawa trwa dłużej niż jeden dzień. Na co dzień łóżko karpiowe może przydać się także w domu, kiedy np. spodziewasz się odwiedzin bliskich. Łóżko karpiowe ma więc wszechstronne zastosowanie. Jest też bardzo mobilne, ponieważ łatwo je złożymy i przewieziemy w samochodzie na miejsce połowów.