Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Echosondy wędkarskie

8 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

  • Ocena użytkowników

 

Echosonda wędkarska – zaawansowana technika połowów

Nie każdy wędkarz pozostawia swoje szczęście w rękach losu. Wiedząc, że ma do dyspozycji zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwali mu zlokalizować poruszające się w wodzie istoty, a także ocenić głębokość wody, decyduje się jednak na regularną analizę warunków, w których wędkuje. Służy do tego echosonda wędkarska, czyli stosunkowo niewielkie urządzenie, które zwiększa znacząco skuteczność połowów. Wędkarstwo przestało już dzielić miłośników łowienia ryb na szczęściarzy i pechowców, teraz wyróżniamy tradycjonalistów i zwolenników innowacji.

W jaki sposób działa echosonda wędkarska?

Echosonda wędkarska przeznaczona jest do wykonywania pomiarów oraz badań warunków, w jakich wędkujemy. Możemy dowiedzieć się, jaka jest głębokość wody, gdzie znajduje się najwięcej ryb, ale też tworzyć własną mapę łowisk. Echosonda wędkarska generuje sygnał ultradźwiękowy, który następnie zostaje rozprzestrzeniony po zbiorniku wodnym. Dno i ryba to przeszkody i kiedy sygnał je napotka, odbija się i wraca do urządzenia. To pozwala nam przeanalizować odległość od nas do napotkanej przez sygnał przeszkody.

Inteligentne urządzenia

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się też echosondy, które mają coraz większe możliwości. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi zwiększa się odległość między urządzeniem a jego użytkownikiem nawet o kilkaset metrów. Ekrany antyodblaskowe sprzyjają lepszym odczytom danych przy słonecznej pogodzie. Nowoczesna echosonda wędkarska posiada też GPS o wysokiej częstotliwości, co pozwala na oznaczania i odnajdywanie punktów trasy. Ponadto możliwa jest integracja echosondy ze smartfonem z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. W ten sposób szybko prześlesz dane z urządzenia na swój telefon. Aplikacja oferuje kilka ciekawych funkcji, jak np. kalendarz faz księżyca, możliwość robienia notatek wędkarskich czy też publikacja postów w mediach społecznościowych.

Decathlon podąża za duchem czasu! Zmieniamy wędkarstwo na nowocześniejsze, skuteczniejsze i jeszcze przyjemniejsze.