Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Spodnie wędkarskie

1 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Spodnie wędkarskie – na łowy tylko w dobrym ubraniu

Nad rzeką, jeziorem czy innym zbiorniku wodnym panować mogą różne warunki. Niekiedy świeci słońce, innym razem musimy chronić się przed deszczem. Wędkarze powinni być więc odpowiednio przygotowani na niekiedy niesprzyjające im warunki. Spodnie wędkarskie są najważniejszym elementem ich stroju, oczywiście zaraz po butach. Jeżeli wędkujesz przez cały rok, to koniecznie uzupełnij swoją garderobę o spodnie wędkarskie na każdą porę roku. W przypadku, kiedy na łowisko wybierasz się tylko w okresie wiosenno-letnim i wczesną jesienią, możesz odpuścić zakup typowych spodni zimowych. Co zatem wybrać?

Spodnie wędkarskie adekwatne do pogody

Każde spodnie wędkarskie muszą być nieprzemakalne i odporne na wilgoć. Dotyczy to każdych spodni, niezależnie od pory roku. Zimowe modele dodatkowo powinny mieć odpowiednie ocieplenie, aby zapewnić wędkarzowi ochronę przed chłodem. Podczas pobytu nad wodą zazwyczaj jesteś mało aktywny, a co wzmaga uczucie zimna. Jeżeli jednak temperatura jest wyjątkowo niska, koniecznie załóż pod spodnie wędkarskie bieliznę termiczną. Letnie spodnie muszą być natomiast przewiewne, dobrze przepuszczać powietrze, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Przydadzą się też praktyczne kieszenie, a także regulacja w pasie.

W jakim kolorze?

Czy rzeczywiście kolor spodni wędkarskich ma jakieś znaczenie. Wybierając te w kolorze otoczenia – zieleń i odcienie brązu, wtapiasz się w krajobraz. To tzw. barwy ochronne. Jeżeli jesteś zdania, że powinieneś się maskować, to będzie dobry wybór. Preferujesz połowy z łodzi? Kamuflaż jest Ci niepotrzebny – pełna dowolność wyboru!

Pamiętaj, że spodnie wędkarskie muszą być też wygodne, rozmiarem dopasowane do Twojej sylwetki. Uwzględnij, że będziesz w nich siadać, wstawać, schylać się oraz wykonywać inne ruchy, które wymagają swobody. Spodnie wędkarskie nie mogą ich ograniczać. Ważny jest zatem materiał, z jakiego są one wykonane. Niech będzie wodoodporny, trwały, ale też odpowiednio elastyczny.