Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Piłki do piłki nożnej

35 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Piłka jest jedna, bramki są dwie!

Piłka nożna to bez wątpienia sport z długą historią, która pokazuje, jak bardzo na przestrzeni wieków wzrosło zainteresowanie nie tylko nią, ale także zaawansowaną technologią. Aby móc grać, potrzebna jest piłka, kiedyś była jedna, nie wyróżniano żadnych jej rodzajów, dzisiaj jednak ze względu na wiele typów gry i boisk wyróżnić można kilka piłek nożnych różniących się od siebie wielkością, materiałem i techniką wykonania.

Według Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA wyróżniamy 3 główne dyscypliny gry w piłkę nożną.

Outdoor, czyli gra na świeżym powietrzu

Piłka nożna do gry plenerowej rozmiar 5 powinna mieć obwód 68-70 cm i ważyć 410-450 g. W rozmiarze 4 obwód wynosi od 63 do 64cm i waga 370-390g. Najmniejsza w rozmiarze 3 obwód ma 60-62cm oraz wagę 310-340g. Jest przeznaczona do gry na naturalnej trawie oraz orliku.

Futsal, czyli pojedynek 5 na 5

Na hali wykorzystuje się piłki mniejsze, jednak o podobnej wadze do tradycyjnych piłek nożnych – obwód 62-64 cm i waga 400-440 g.

Beach soccer, gra w wakacyjnej scenerii

W plażówkę zagramy piłką podobną do tej przystosowanej do gry na trawie. Piłki nożne do beach soccer mają obwód 68-70 cm i wagę 400-440 g. Charakteryzują się specyficznym materiałem z którego są wykonane, dostosowanym do gry na piasku.

Piłki nożne w Decathlon! U nas otrzymasz więcej.

Oferta Decathlon to coś więcej, niż tylko 3 rodzaje piłek nożnych. Proponujemy rozwiązania, których celem jest zaspokojenie potrzeb oraz oczekiwań najbardziej wymagających miłośników footbolu. Oferta obejmuje piłki do gry 11-osobowej na trawie, gry 5x5, futsalu i gry rekreacyjnej. Ponadto, dysponujemy pompkami i akcesoriami do piłek, których nie powinno zabraknąć na wyposażeniu każdego piłkarza i obiektu sportowego.

Piłki nożne, jakie znajdziesz w naszym sklepie, wykonane zostały w PVC, PU, TPR i skóry naturalnej. W zależności od materiału różnią się ceną, posiadamy bowiem tańsze i droższe modele. Zwracając uwagę na jakość, nie zapominamy o tym, w jaki sposób piłka prezentuje się na boisku. U nas wybierzesz wzór idealny dla siebie!