7
artykuł artykułów dla

Piłki nożne do gry na sztucznej trawie

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rozmiar

  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Piłka nożna – gra na sztucznej trawie

Piłka nożna kojarzona jest z 22 zawodnikami podzielonych na dwie drużyny, którzy rozgrywają mecz 2x45 minut. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat bardzo wiele się zmieniło, a odmian gry w piłkę nożną jest dzisiaj więcej niż tylko jedna znana wszystkim na całym świecie.

Powstaje coraz więcej boisk, które mają mniejsze wymiary od boiska tradycyjnego, zazwyczaj są to boiska o sztucznej nawierzchni. W naszym kraju są to najczęściej orliki budowane przy szkołach i jako wolnostojące niewielkie obiekty sportowe. 22 zawodników na takim boisku to już tłum, dlatego postanowiono zmniejszyć ich ilość do 10, czyli o ponad połowę. To pociągnęło za sobą szereg zmian, również jeżeli chodzi o piłki do gry.

Piłka nożna z częściowo kontrolowanym odbiciem

Mniejsze boisko oznacza większą kontrolę nad piłką. To - wbrew pozorom - gra dla zawodowców, chociaż również oni często powtarzają, że nie jest łatwo zmienić technikę gry i dostosować ją do nowych warunków. Piłka nożna do gry na sztucznej trawie powinna również mieć nieco inne parametry niż piłka nożna do gry na tradycyjnych boisku. Przede wszystkim powinna charakteryzować się większą kontrolą odbicia. W ofercie Decathlon dostępne są piłki firmy Kipsta, na których przeprowadzono testy, które wykazały, że ich odbicie wynosi między 105 a 120 cm z maksymalną różnicą 10 cm między najwyższym a najniższym odbiciem piłki.

Piłka nożna przeznaczona do gry na nawierzchni syntetycznej

Piłka musi charakteryzować się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, gdyż nieustannie narażamy ją na silne uderzenia zarówno nogą, jak również o podłoże. Proponujemy piłki przeznaczone do gry na nawierzchni syntetycznej wykonane z poliuretanu. Są szyte, a szwy umieszczono od wewnątrz, aby zwiększyć ich wytrzymałość oraz jak najbardziej ograniczyć pochłanianie przez nie wody poprzez szwy.