Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rękawice bokserskie

11 artykuł artykułów

Sortuj

 

Skrzyżuj rękawice bokserskie

Czas stanąć na ringu! Bez rękawic bokserskich nie podejmiesz walki. Nie tylko są wymagane w tym sporcie, lecz także mają bardzo duże znaczenie dla komfortu, skuteczności i bezpieczeństwa boksera. Przy ich wyborze nietrudno o błąd, który później może Cię kosztować mocne ciosy na ringu. Abyś to Ty rozdawał karty w walce, musisz wybrać rękawice bokserskie idealnie dopasowane do Twoich dłoni oraz umiejętności, ale też o solidnym szyciu. Poszczególne modele różnią się wbrew pozorom nie tylko kolorem – on oczywiście też ma znaczenie, ale nie zwiększy Twojej skuteczności. Rękawice bokserskie występują w różnych rozmiarach, są wykonane z rozmaitych materiałów, a także mają kilka rodzajów zapięcia.

Rękawice bokserskie – druga para dłoni

Muszą idealnie przylegać do dłoni. Ponadto kluczowe znaczenie ma ich waga. Należy jednak wiedzieć, że waga rękawic bokserskich nie musi zwiększać ich rozmiaru, ale na pewno zawsze będzie uzależniona od ukształtowania wewnętrznej ich warstwy, czyli pianki (wypełnienia). Waga podawana jest w uncjach (OZ). Dzieciom i kobietom o bardzo małych dłoniach polecamy rękawice bokserskie 6-8 OZ. Kobiety częściej wybierają jednak rękawice 10-12 OZ. Dla mężczyzn przeznaczone są rękawice bokserskie w rozmiarze 14 OZ. Jeżeli masz większe dłonie, wybierz rozmiar 16 OZ lub większy.

Rękawice bokserskie – różnice

Mogą być wyposażone w różne rodzaje zapięcia. Najpopularniejsze są rzepy zapewniające bardzo dobre dopasowanie i trzymanie. Inną opcję stanowią rękawice bokserskie sznurowane, czyli klasyka, która jednak dzisiaj w większości przypadków została zastąpiona przez rzepy ze względu na wygodę oraz szybkość przygotowania się do walki. Rękawice bokserskie od wewnętrznej strony powinny posiadać siateczkę odpowiadającą za prawidłową wentylację, jak również odprowadzanie wilgoci. Duże znaczenie dla wytrzymałości rękawic i ich żywotności ma materiał, z jakiego zostały wykonane. Droższe modele są skórzane, natomiast nieco tańsze, lecz charakteryzujące się dużą trwałością, są rękawice bokserskie o wierzchniej warstwie z materiału syntetycznego.