Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Tarcze bokserskie

4 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rodzaj produktu

  • Cena

  • Ocena użytkowników

 

Tarcze bokserskie – ekwipunek trenera

Jesteś trenerem boksu i chciałbyś zapewnić swoim uczniom jak najlepsze warunki treningowe? Potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, aby mogli oni skutecznie poprawiać swoją technikę i uczyć się nowych ciosów. Potrzebne Ci są tarcze treningowe, które umożliwiają dynamiczną naukę ciosów, uczą celności oraz ćwiczą siłę. Przydadzą się również każdemu bokserowi – dzięki nim może trenować poza salą treningową, potrzebuje jednak odpowiedniego partnera. Tarcze trenera mają różne wielkości i kształty. Różnią się też jakością wykonania, co wpływa na efektywność treningu, ale też ich wytrzymałość oraz żywotność. Muszą przyjmować niekiedy naprawdę mocne ciosy, więc warto zadbać o to, aby były na nie wystarczająco odporne.

Jakie są rodzaje tarcz bokserskich?

Najprostsze to oczywiście tarcze ręczne, czyli takie, które zakładamy na dłonie. To one w sposób szczególny ćwiczą siłę przy jednoczesnej nauce celności. Odgrywają inną rolę niż worek treningowy. Doskonale sprawdzą się do pracy nad ciosami sierpowymi. Nazywamy je również łapami trenerskimi. Posiadają specjalne otwory dopasowane do kształtu dłoni. Dzięki podszewce z siateczki dobrze odprowadzają wilgoć.

Podczas treningu bardzo często wykorzystuje się tarcze trenerskie PAO zakładane na przedramiona. Służą one do treningów ciosów pięścią. Muszą być wyposażone w odpowiednie uchwyty, aby zapewnić komfort trzymania. Innym rodzajem są tarcze trenera ochraniające brzuch i korpus. Na pewno bardzo przydadzą się podczas treningów.

Odporne na ciosy

Tarcze trenerskie wykonane są z gęstej pianki, która stanowi ich wypełnienie. Musi wykazywać się odpowiednimi właściwościami amortyzującymi ciosy. Zewnętrzna warstwa to pokrycie z syntetycznego materiału, niekiedy z syntetycznej skóry – pozwala wzmocnić tarcze oraz nadać im większej wytrzymałości.

Tarcze trenera równie dobrze sprawdzą się przy innych sportach walki, takich jak Muay Thai, kick boxing, full contact, karate czy taekwondo. Są uniwersalne i mają wszechstronne zastosowanie. Może spróbujesz swoich sił nie tylko w boksie?