Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Odzież bokserska

18 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Koszulki i spodenki bokserskie – jak się ubrać na ring?

Na ringu też trzeba dobrze wyglądać. Nie to jednak jest najważniejsze, a wygoda i komfort zawodnika, ponieważ ubranie nieodpowiednio dopasowane do specyfiki tego sportu mogłoby ograniczać nasze ruchy, a tym samym znacząco zmniejszyć skuteczność. Podstawowy strój boksera składa się z koszulki bokserskiej i spodenek bokserskich. Zarówno podczas treningu, jak i walki nie możesz mieć na sobie „czegokolwiek”. Odzież dedykowana dla bokserów została zaprojektowana z uwzględnieniem ich aktywności podczas walki, ruchów, jakie wykonują, a także wysiłku, jaki im towarzyszy.

Spodenki bokserskie

Ich charakterystyczną cechą jest luźny krój – nie przylegają do ciała oraz mają szersze nogawki. Dotyczy to spodenek dla mężczyzn, jak również dla kobiet. Zawodowcy najczęściej wybierają spodenki bokserskie połyskujące, jednak nie jest to warunek konieczny, a kwestia preferencji. Za ich stabilność i ochronę przed przemieszczaniem się podczas ruchu boksera odpowiada elastyczny pas, który doskonale podtrzymuje spodenki, a jednocześnie zapewnia bardzo dobre dopasowanie. Spodenki bokserskie muszą być też odporne na przetarcia czy rozdarcia. Boks to bowiem sport kontaktowy, co powoduje, że ubranie może zostać uszkodzone. Na trening możesz wybrać bawełniane spodenki bokserskie – są miękkie, przyjemne w dotyku i również zapewniają swobodę ruchów.

Koszulki bokserskie

Boks najbardziej kojarzy się z koszulkami bez rękawów. To dobry wybór, ale nie jedyny słuszny. Możesz zdecydować się także na bezrękawnik lub koszulki bokserskie z krótkim rękawem. Na zawody wybierz model wykonany z lekkiego poliestru zapewniający odpowiednią wentylację i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Podczas mniej intensywnego treningu możesz zastąpić ją bawełnianą koszulką.

Twój strój bokserski powinien składać się z pasujących do siebie elementów. Moda obowiązuje również w sporcie, nie tylko na co dzień. Wybierz więc spodenki bokserskie i koszulkę, które będą ze sobą współgrały pod względem kolorystycznym. Jeżeli nie możesz się zdecydować, polecamy Ci koszulki dwustronne.