Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty bokserskie

5 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty bokserskie dla dobrej pracy nóg

W boksie ogromną pracę wykonują również nogi. Ciężar Twojego ciała spoczywa oczywiście na stopach, które są narażone na większe obciążenie niż podczas chodzenia. Ten dynamiczny sport wymaga od zawodnika szybkości, dobrej kondycji i odpowiedniej koordynacji ruchowej. Równie ważna jest zwrotność oraz stabilność, a także odpowiednia przyczepność do podłoża. Buty bokserskie są specyficznym rodzajem obuwia sportowego, trudno je pomylić z jakimkolwiek innym. Wynika to ze specyfiki tego sportu, miejsca treningu i zawodów oraz ruchów, jakie wykonują bokserzy.

Buty bokserskie – nietypowa budowa obuwia sportowego

Niskie, o grubszej podeszwie dobrze amortyzującej stopę – takie powinny być odpowiednie buty sportowe, ale nie buty bokserskie. Te z kolei są wysokie, sznurowane, o płaskiej podeszwie. Dzięki takiej budowie nie krępują ruchów, ale dobrze przylegają do stopy i łydki. Płaska podeszwa z kolei została wyposażona w specjalne rowki zapewniające doskonałą przyczepność do podłoża i zapobiegające poślizgnięciu się. Sznurowanie umożliwia dopasowanie buta tak, aby bokser czuł się w nich jak w drugiej skórze.

Stworzone z myślą o fighterach

Buty bokserskie mają wysoką cholewkę wykonaną ze skóry lub materiałów syntetycznych. But powinien być przewiewny, przez co wilgoć jest skutecznie odprowadzana. Podczas wysiłku stopa się poci, a nadmiar potu w bucie wywołuje dyskomfort. Z tego powodu wielu bokserów rezygnuje z obuwia skórzanego, wybierając buty bokserskie wykonane z materiałów syntetycznych, które zapewniają dobrą wentylację. Dodatkowo wspiera ją często specjalna siateczka powodująca, że but oddycha. Podeszwa musi być płaska, nie może pozostawiać śladów, a jednocześnie musi zapewniać dobrą przyczepność do podłoża.

Już podczas pierwszych treningów docenisz profesjonalne buty bokserskie i szybko zrezygnujesz z noszenia uniwersalnych butów sportowych. To m.in. od nich zależy Twoja skuteczność, precyzja oraz pewność siebie.