Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Skakanki bokserskie

7 artykuł artykułów

Sortuj

 

Skakanka bokserska – trenuj szybkość i siłę nóg

Skakanie na skakance to zabawa? Jak się okazuje, to również dobry trening, także w boskie. Skakanka bokserska coraz częściej pojawia się na wyposażeniu pięściarza, a ćwiczenia z nią uzupełniają intensywny trening. Ci, którzy lekceważą ten niepozorny sznurek, powinni spróbować wdrożyć ćwiczenia ze skakanką do swojego treningu bokserskiego na przynajmniej 2-3 tygodnie. Przekonasz się wtedy, że Twoja kondycja się polepszy, zwiększy się szybkość i zwinność, a także wzmocni całe Twoje ciało.

Skakanka bokserska odmieni Twój trening i… ciało

Skakanie na skakance to trening, który sprawdza się doskonale w przygotowaniu sportowców do zawodów w praktycznie każdej dyscyplinie. Angażuje wszystkie mięśnie, a podczas półgodzinnego treningu jesteś w stanie spalić 300-400 kcal. Skacząc na skakance, poprawia się Twoja kondycja i wydolność organizmu. Ma to również zbawienny wpływ na krążenie. Ponadto pozytywnie oddziałuje na mięśnie, wzmacniając je oraz uelastyczniając, a to z kolei ogranicza ryzyko wystąpienia kontuzji. Systematyczne treningi ze skakanką bokserską pozwolą Ci zwiększyć zwinność i szybkość, wzmocnić mięśnie całego ciała, jak również poprawić skoczność i wytrzymałość.

Skakanka bokserska umożliwia bardzo kreatywny trening. Możesz wykonywać na niej podskoki w miejscu, podskoki z wykrokiem, bieg w miejscu, skoki w tył oraz przód, podskoki na jednej nodze czy skoki z krzyżowaniem nóg.

Skakanka bokserska sznurkowa, z PCV, czy z linki?

Najprostsza jest skakanka bokserska sznurkowa, która nie jest zbyt sztywna, dlatego dobrze sprawdzi się na początku przygody ze skakaniem. Wykonana z linki stanowi najszybciej dostępną na rynku. Jest lekka, jednak mocne uderzenia mogą być bolesne. Skakanka bokserska z PCV to alternatywa dla sznurkowej, również dla początkujących. Jeżeli chcesz kontrolować swoje postępy, spalone kalorie, czas i ilość kroków, wybierz skakankę z licznikiem.