Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rowery składane

5 artykuł artykułów

Sortuj

 

ROWERY SKŁADANE

Holandia ma swój rowerowy symbol – rowery miejskie – Polska również, rower, które w czasach PRL'u były symbolem wysokiego statusu, nie każdy mógł go mieć, jednak każdy o nim marzył. Składaki, które wydawałoby się, to już historia, przeżywają swój renesans. Niczym feniks z popiołów odrodziły się na nowo.

Rower w rozmiarze… walizki

Małe rowery składane cieszyły się popularnością w latach 80., być może dlatego, że tylko takie były produkowane w fabrykach. Potem przyszedł czas na rowery górskie, które sprzedawały się na ogromną skalę w okresie przedkomunijnym. Jednym z najnowszych trendów są rowery miejskie – eleganckie, stylowe holendry, które są ozdobą dużych miast. Jest jeszcze jeden rower, który można uznać za stary wynalazek w nowoczesnej odsłonie, czyli rower składany, który dzięki możliwości złożenia osiąga niewielkie rozmiary, bez problemu zmieści się do większej walizki.

Koła roweru składanego mają zazwyczaj wielkość 16-20 cali. Klasyczny nowoczesny „składak” o kołach 20'' ma zazwyczaj wymiary 30x80x65cm. Charakteryzuje go napęd jednobiegowy i często bardzo wygodne siodełko. Posiada ramę znacznie mniejszą niż inne rowery, która dodatkowo może być wyposażona w specjalny system blokowania, ułatwiający jego przechowywanie.

Rower składany do codziennej jazdy

Rowery składane są kompaktowe i bardzo mobilne, a przy tym niezwykle wygodne oraz praktyczne. Mogą towarzyszyć nam podczas dalszych podróży, po złożeniu zajmują niewiele miejsca, nawet o 70% mniej! To także ułatwia ich przechowywania w małych mieszkaniach, piwnicach i garażach. Idealnie sprawdzają się w okazjonalnej jeździe miejskiej na utwardzonej powierzchni. Problemem może okazać się pokonywanie dużych odległości, krawężników i kamienistych dróg. Co więcej, małe koła nie pozwalają na rozwijanie ekstremalnych prędkości, ale nie dla każdego ma to przecież kluczowe znaczenie, prawda?