Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kurtki i kamizelki na rower

36 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

KURTKI ROWEROWE

Deszcz, temperatura, która znacznie odbiega od tej, jaką możemy cieszyć się podczas słonecznego lata, niesprzyjający komfortowi jazdy wiatr… z takimi niedogodnościami rowerzysta spotyka nie kilka, a niekiedy kilkanaście razy w roku. Odpuścić trening? Zrezygnować z wycieczki, którą planowałeś przez kilka tygodni? A może ubrać się ciepło, adekwatnie do warunków pogodowych, nie zapominając przy tym o dobrej kurtce. Ale jaką wybrać – przeciwdeszczową, cienką i grubszą, z kapturem czy bez? Z Decathlon wybierzesz odpowiednia dla siebie kurtkę na rower!

Oddychalność i wodoodporność – materiał kurtki na rower

Kolarstwo to sport, który można uprawiać zawodowo lub rekreacyjnie, zawsze jednak z ogromną przyjemnością, radością oraz satysfakcją. Niezależnie od tego, czy rower służy nam jako pojazd, którym codziennie jeździmy do pracy, jest naszym hobby czy pomaga utrzymać dobrą formę, bardzo ważne jest, aby na każdą jazdę być odpowiednio przygotowanym. W Decathlon znajdziesz spodenki rowerowe i koszulki rowerowe, jednak to kurtka rowerowa w wielu sytuacjach okazuje się tym najważniejszym elementem stroju.

Kurtka na rower powinna być wykonana z materiału, który „oddycha”, pozwala skutecznie odprowadzać ciepło, a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację. Ponadto musi być wodoodporna i chronić przed zimnem. Takimi właściwościami cechuje się m.in. materiał Gore-Tex, w którym znajduje się półprzepuszczalna membrana, która wykazuje zdolność do transpiracji pary wodnej na zewnątrz i jednoczesnego blokowania wody. W kurtkach rowerowych wykorzystuje się także popularny softshell, który zapewnia ochronę przed wiatrem i komfort termiczny, nie jest to jednak materiał wodoodporny.

Alternatywą dla tych dwóch materiałów są tańsze propozycje, jak poliester, poliamid o polipropylen. Przy sporadycznej jeździe na rowerze sprawdzą się bardzo dobrze.

Nie zapominamy o wygodzie

Kurtka na rower nie może być jedynie wodoodporna i oddychająca, musi być także wygodna i funkcjonalna. Niektóre posiadają wydłużony tył, co jest uwarunkowane pochyloną pozycją kolarza podczas jazdy. Mogą być dopasowane, typowo sportowe, jak też luźniejsze, które wybierane są przede wszystkim przez miłośników rekreacyjnej jazdy rowerowe np. po mieście. Warto pamiętać, aby kurtka była wyposażona w kieszenie, do której schowamy drobiazgi, posiadała kaptur i regulacje, dzięki których dopasujemy je do swoich potrzeb i sylwetki. Decathlon przygotował dla Ciebie kilka propozycji, dzięki którym nie zmokniesz, nie zmarzniesz, a przede wszystkim nie będziesz zmuszony przez deszcz zrezygnować z rowerowej wyprawy.