Golf

Witamy w świecie golfa !

Decathlon oferuję pełną gamę produktów technicznych i innowacyjnych, aby pomóc w Twojej grze.

Koszulki_polo
Spódniczka damska
Zestaw do golfa
 

Golf

Granie w golfa polega na tym by być skupionym i doskonalić swoje ruchy, to nie siła odgrywa tutaj główną rolę, choć jest pomocna. Między uderzeniami w piłeczkę golfową, będziemy chodzić w otoczeniu zadbanej zieleni. Gra w golfa trwa średnio około 5 godzin, gdzie pokonuje się kilka kilometrów spacerując.

Z czym kojarzy Ci się golf?

Zielona trawa, otwarte przestrzenie i spacerowanie przerywane precyzyjnymi uderzeniami. Wbrew stereotypom nie jest to sport dla osób majętnych, a jest idealny dla tych, którzy lubią łączyć spacerowanie z aktywnością fizyczną. Cała gra nie wymaga dużej sprawności fizycznej, a cierpliwości i czasu.

Aby rozpocząć przygodę z golfem, potrzebujemy odpowiedniego zestawu kijów, które pomogą nam trafić do dołka w różnych warunkach. Co więcej niezbędne będą buty, pomagające zachować stabilną postawę podczas swingu oraz wygodny strój, który wpisuje się w golfową etykietę.

Celem każdej gry, jest trafienie piłką golfową do dołka z użyciem specjalnych kijów, wykonując jak najmniejszą liczbe uderzeń. Mimo, że jest to sport indywidualny, najczęściej wykonywany jest w grupie, dzięki czemu jest świetną formą wspólnego uprawiania sportu, gdzie rywalizacja jest rzeczą poboczną, a ważniejszy jest wspólnie spędzony czas.