Narciarstwo

Witaj w świecie narciarstwa! Oferujemy szeroką gamę produktów, które umożliwią Ci czerpanie jeszcze większej radości z uprawiania tego sportu. Widzimy się na stoku!

 
 

NA TRASIE?

CZY POZA TRASĄ?

Carving, czy all-mountain?

Niektórzy wolą jazdę na nartach, na dobrze przygotowanych trasach, po sztruksowej nawierzchni, w poszukiwaniu idealnego śladu ciętego. Inni wolą małą przygodę w pobliżu skraju stoku, próbując swoich sił w delikatnym puchu. A jaki rodzaj narciarstwa Ty wybierasz?

 
 

WED'ZE
ODZIEŻ TERMICZNA

 
 

KURTKI, SPODNIE, KOMBINEZONY
CIEPŁO, MODNIE I WYGODNIE!

 

Narty – poszalejemy na stoku?

Kiedy myślisz o zimie, widzisz narty, górskie szczyty pokryte białym puchem i czujesz już przedsmak tego, co czeka Cię w najbliższym sezonie? Czas przygotować się na kolejny wyjazd, sprawdzić sprzęt narciarski i swoją garderobę zimową, uzupełnić braki, wykonać przegląd i zastanowić się, czego jeszcze potrzebuję, aby w tym roku jeździć i bawić się jeszcze lepiej!

Narciarstwo to sport, który można uprawiać i pokochać w każdym wieku. Świetnie radzą sobie na nartach kilkuletnie dzieci, jak też seniorzy. Stok to miejsce, w którym spotyka się kilka pokoleń, każdy czerpie z tej dyscypliny inne korzyści.

Pierwszy raz na stoku?

Jeżeli przed Tobą pierwszy wyjazd w góry i planujesz nauczyć się jeździć na nartach, potrzebujesz krótkiego przewodnika, z którego dowiesz się, jak dobrze przygotować się na ten aktywny wypoczynek. Zaczynając od podstaw, koniecznie musisz mieć narty, buty narciarskie i kurtkę przystosowaną do niekiedy trudnych warunków. Narty muszą być dopasowane do wzrostu, wybieramy model 15-20 cm krótszy, dla początkujących im narty mają mniejszą długość, tym łatwiej jest opanować technikę jazdy. Koniecznie wybierz buty narciarskie, nawet jeżeli nie planujesz od razu inwestować w cały sprzęt. Muszą być nieco większe niż Twój rozmiar, aby można było założyć je na stopę w grubszej skarpetce, jednak nie mogą być za duże – powinny dobrze trzymać i stabilizować stopę. W przypadku wypożyczonych butów musisz mieć świadomość, że przed Tobą były one testowane przez kilka a nawet kilkadziesiąt osób, co oznacza, że wkładka może być już zdeformowana ze względu na to, że każdy ma inny profil stopy.

Kurtka narciarska – bez tego żaden narciarz nie wyrusza w góry. Powinna być odporna na wilgoć, mieć ciepłą podszewkę, kaptur, ściągacze przy rękawach i u dołu kurtki i dużą ilość kieszonek na najpotrzebniejsze rzeczy.

Spodnie narciarskie, rękawice, kask…coś jeszcze?

Jak kurtka, to muszą być też spodnie narciarskie, również wykonane z nieprzemakalnego materiału. Dobrze również, jeżeli mają kieszenie. Co więcej, rękawice, które ochronią Twoje dłonie przed zimnem – mogą być klasyczne na 5 palców lub jednopalcowe. Obowiązkowo wybierz dla siebie i swoich bliskich kask, szczególnie jeżeli dopiero się uczysz jeździć na nartach. To element wyposażenia nie tylko kilkuletnich narciarzy.