21
artykuł artykułów dla

Sprzęt do skitouringu

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Sprzęt do skitouringu – narty i buty skiturowe

Skitouring wymaga odpowiedniego sprzętu, który może niektórym przypominać połączenie klasycznych nart zjazdowych z biegowymi. W rzeczywistości sport ten można uprawiać tylko ze sprzętem specjalnie do niego przeznaczonym. Są to narty skiturowe i buty, a także kijki i inne akcesoria, które mogą Ci się przydać podczas wyprawy.

Niektórzy decydują się na wypożyczenie sprzętu skiturowego. Wciąż jednak wypożyczalnie nie są najlepiej w niego wyposażone, w wielu nie znajdziemy ani nart, ani butów. To z tego powodu większość miłośników górskiej turystyki i narciarstwa decyduje się na zakup własnego sprzęt. Jeżeli również Ty chcesz zacząć niezwykłą przygodę z tym fascynującym sportem, to proponujemy Ci szeroki wybór nart i butów skiturowych, które będą idealne na dobry początek. Co więcej, dysponujemy sprzętem, który zadowoli już doświadczonych górskich fanatyków. Przekonaj się o tym sam!

Podstawą są buty skiturowe

Wydawałoby się, że to narty zajmują zaszczytną pozycję lidera i to na nich powinniśmy się skoncentrować najbardziej. To one decydują o wygodzie zarówno wchodzenia, jak też zjazdu. Muszą być przede wszystkim lekki, im są lżejsze, tym łatwiej jest pokonywać wzniesienia i przenieść siłę na narty podczas zjazdu. Buty skiturowe muszą być też ciepłe, to ważne, ponieważ im wyżej, tym zimnej, warunki są trudniejsze, a więc nasze ciało potrzebuje szczególnej ochrony przed zimnem, stopy również. Dlatego wewnętrzna wkładka jest ocieplana, aby izolować ciepło. W butach skiturowych powinny znaleźć się dwa tryby nachylenia podczas zjazdu i tryb chodzenia. Stopa musi w bucie być stabilna, dlatego potrzebne są 3 lub 4 klamry, które będą ją trzymały w odpowiedniej pozycji.

Narty skiturowe na długie wycieczki i do szybkiej jazdy

W ich przypadku również istotna jest waga. Muszą być lekkie, co pozwala na skuteczniejsze i łatwiejsze manewrowanie nimi oraz podchodzenia pod górę. Są przystosowane do jazdy po miękkim śniegu, w wyższych partiach gór nie czekają na Ciebie przygotowane trasy zjazdowe. Narty skiturowe mają więc mniejszą sztywność, są bardziej elastyczne. Wyróżniamy narty do skitouringu możemy podzielić na typowo skitourowe, skirunningowe i freeridowe.

Decathlon zaprasza do wspólnej przygody po dzikich górskich szlakach i zaśnieżonych zboczach!