Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Akcesoria skiturowe

27 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Akcesoria skiturowe – bezpieczeństwo w plecaku

Przed wyjściem w góry nie zapomnij sprawdzić, czy oprócz nart i butów skiturowych masz dobrze wyposażony plecak. Nie może w nim zabraknąć tego, co w wielu sytuacjach pomogło skiturowcom uratować sobie lub innym miłośnikom górskich zimowych przygód życie. To zestaw lawinowy, na który w plecaku nigdy nie może zabraknąć miejsca.

Skitouring wymaga nie tylko umiejętności jazdy na nartach i wspinaczki, ale również znajomości zagrożeń lawinowych i zasad ratownictwa lawinowego. Zima, wysokie góry, silny wiatr… to warunki, w których trzeba zachować szczególną ostrożność i wiedzieć, jak zachować się w sytuacji, kiedy będziemy musieli sobie lub innej osobie udzielić pomocy. Wtedy niezbędny okazuje się zestaw lawinowy, który znajdziesz wśród naszych akcesoriów skiturowych.

Zestaw lawinowy – 3 niezbędne „gadżety”

Zestaw lawinowy składa się z 3 elementów, żadnego nie może zabraknąć! To detektor, łopata i sonda. Warto jest go mieć, ale jeszcze lepiej jest potrafić się nim posługiwać. Narciarstwo pozatrasowe i wysokogórskie jest coraz bardziej popularne, dlatego ratownicy wychodzą naprzeciw początkującym śmiałkom i przeprowadzają szkolenia i kursy z zakresu ratownictwa, oceny warunków śniegowych i obsługi detektora i sondy. Warto z nich skorzystać, szczególnie jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze skitouringiem.

Detektor lawinowy – jak z niego korzystać?

Jego obsługa przysparza najwięcej problemów, dlatego Decathlon postanowił udzielić zainteresowanym krótkiej lekcji i wskazówek. Jest to niewielkie urządzenie działające w dwóch trybach – tryb nadawania (co sekundę wysyła impulsy elektromagnetyczne) oraz tryb odbioru (namierzanie sygnałów nadawanych przez inne detektory).

Zanim zabierzesz ze sobą detektor, sprawdź jego sprawność. W grupie przeprowadźcie test, czy nie zawiedzie Cię, kiedy będziesz go naprawdę potrzebować. Detektor warto umieścić w specjalnym pokrowcu i przypiąć go paskami do tułowia. Nie zapomnij włączyć trybu nadawania. Idąc w grupie, jeżeli inni zostali zasypani przez lawinę, przełącz detektor na tryb odbioru. Wierzymy w to, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Trzymamy kciuki za powodzenie każdej Twojej wyprawy!