6240,95 litrów zaoszczędzonej wody

12,9 kg zaoszczędzonego CO2

1 zł dla Akademii Odkrywców Sportu UMCS

Dołącz do naszej wspólnej akcji na jeden z dwóch sposobów:

Przynieś ubrania do sklepu Decathlon

1.

Przyjdź do sklepu Decathlon ze swoimi tekstyliami.

2.

Znajdź box oznaczony logo UBRANIA DO ODDANIA lub zapytaj o niego naszych Doradców Sportowych.

3.

Wrzuć przyniesione tekstylia do oznaczonego boxa.

Znajdź najbliższy sklep

Zamów bezpłatnego kuriera do domu

1.

Zbierz minimum 10 kg zbędnych ubrań i dodatków - możesz zaangażować również rodzinę i znajomych!

2.

Ubrania umieść ciasno w kartonowym pudle - pamiętaj o minimalnej wadze 10 kg.

3.

Kliknij przycisk NADAJ PRZESYŁKĘ i przejdź na stronę naszej kampanii na portalu UBRANIA DO ODDANIA.

4.

Na stronie zbiórki kliknij przycisk POMAGAM i wypełnij formularz, wybierając sposób nadania przesyłki.

5.

Przekaż karton z ubraniami kurierowi, który będzie miał ze sobą wydrukowaną etykietę.

Nadaj przesyłkę

Co możesz przekazać w ramach zbiórki tekstyliów?

ubrania (damskie, męskie, dziecięce), a także sparowane buty
drobne akcesoria (np. paski, torebki, czapki, szaliki, biżuterię)
domowe tekstylia (np. koce, obrusy)
O fundacji Akademia Odkrywców Sportu UMCS

O fundacji Akademia Odkrywców Sportu UMCS

 • Akademia Odkrywców Sportu UMCS to fundacja wspierająca odkrywanie młodych talentów sportowych wśród osób z niepełnosprawnościami. Celem AOS UMCS jest podejmowanie działań na rzecz zwiększania dostępności dyscyplin sportowych, infrastruktury sportowej oraz wydarzeń i zawodów sportowych dla osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami.
Poznaj Akademię Odkrywców Sportu UMCS

DECATHLON POLSKA

Decathlon Polska to firma zatrudniająca pasjonatów sportu, dla których Ziemia jest miejscem szczególnie ważnym - jedyną planetą na której można uprawiać aktywność fizyczną. Dlatego od lat realizujemy działania wpisujące się w zasady zrównoważonego rozwoju.

UBRANIA DO ODDANIA

Ubrania Do Oddania to marka założona w 2018 roku. W serwisie www.ubraniadooddania.pl zbieramy odzież i akcesoria, przekazując organizacjom charytatywnym oraz placówkom edukacyjnym 1 zł za każdy 1 kg pozyskanych rzeczy. Celem UDO jest edukacja społeczeństwa i marek w zakresie odpowiedzialnej mody, wpływu branży tekstylnej na środowisko oraz redefiniowanie pojęcia drugiego obiegu. W lipcu 2022 roku marka nawiązała Partnerstwo z Komisją Europejską w zakresie wdrożenia w Polsce założeń Strategii Unii Europejskiej na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym.

Regulamin

Regulamin

 • Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zbiórek teksyliów prowadzonych przez Ubrania Do Oddania?
Zapoznaj się z regulaminem

Często zadawane pytania

 • Ubrania Do Oddania to marka, które redefiniuje pojęcie drugiego obiegu na rynku tekstylnym UDOwadniając, że cyrkularność jest atrakcyjna i opłacalna. Działa kompleksowo i na wielu płaszczyznach, jej działania to: serwis fundraisingowy ubraniadooddania.pl przekazał podmiotom NGO ponad 2 000 000 zł., sklepy własne w galeriach handlowych: Butiki Cyrkularne, Program Partnerski Ubrania Do Oddania z unikalną ofertą dostaw odzieży używanej, projekt Let's Circle Together dla marek modowych, Ubraniomaty, czyli elektroniczne, nowoczesne kontenery na odzież używaną. Marka została wielokrotnie wyróżniana m.in. przez Forbes, Glamour, Vogue, została również Partnerem Komisji Europejskiej w zakresie wdrożenia w Polsce założeń Strategii Unii Europejskiej na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych w obiegu zamkniętym.
 • Uruchamiając nową inicjatywę, we współpracy z Ubrania Do Oddania, chcemy zachęcić naszych Klientów i Pracowników do aktywnego włączenia się w działania wspierające zamykanie obiegu surowców oraz wsparcia Fundacji Akademia Odkrywców Sportu UMCS. W tym celu w sklepach Decathlon ustawione zostaną dedykowane boxy, do których każdy będzie mógł wrzucić niepotrzebne mu tekstylia. Ubrania można również przekazać bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony https://ubraniadooddania.pl/decathlon.
 • Wszystkie tekstylia, które nadają się do wprowadzenia do drugiego obiegu, czyli kompletne i niezniszczone: ubrania (damskie, męskie i dziecięce), akcesoria (np.: paski, torebki, czapki, szaliki, biżuterię), buty połączone w pary, bieliznę, tekstylia domowe, np.: obrusy, koce.
 • Nie przekazuj urbań dziurawych, zniszczonych, poplamionych oraz takich które nie nadają się do ponownego założenia. Naszym celem jest nadawanie ubraniom drugiego życia, dlatego zbieramy tylko takie tekstylia, które mają szansę ponownego wykorzystania.
 • Rzeczy możesz bezpłatnie oddać w jednej z 64 lokalizacji Decathlon (z wyłączeniem Decathlon Warszawa Polna) w całej Polsce lub zamówić zamówić bezpłatnego kuriera na stronie https://ubraniadooddania.pl/decathlon, który w dogodnym dla Ciebie terminie i we wskazanym przez Ciebie miejscu odbierze spakowane kartony.
 • Przekazując ubrania za pośrednictwem akcji, organizowanej przez Decathlon Polska, wspierasz Fundację Akademia Odkrywców Sportu UMCS (link: https://aos.lublin.pl/). Złotówka za każdy kilogram przekazanych przez Ciebie rzeczy trafia na konto tej organizacji. Włączając się do akcji, wspierasz nie tylko wybrany cel charytatywny, ale także dbasz o środowisko - przekazane przez Ciebie rzeczy trafią do drugiego obiegu i przyczynią się do oszczędności emisji dwutlenku węgla i ilości zaoszczędzonej wody. Dowiedz sie więcej tutaj: ubraniadooddania.pl/eco
 • Rynkowa wartość 1 kg niesortowanej odzieży wynosi od 0.20 zł do 1.00 zł, a jej wysokość uzależniona jest od stopnia zużycia pozyskanych ubrań. Szczególowe informacje na temat wyceny niesortowanej odzieży można znaleźć pod tym adresem https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/skad-bierze-sie-1-zl-darowizny
 • Niepotrzebne ubrania w pierwszej kolejności trafią do sortowni Ubrania Do Oddania, gdzie każda paczka zostanie dokładnie zważona, a 1 zł za 1 kg przekazanej odzieży trafi na konto wybranej fundacji. W dalszym kroku ubrania są sortowane zgodnie z przyjętymi prze Ubrania Do Oddania kategoriami, aby poźniej trafić do jednego z poniższych kanałów, w których zostaje dane drugie życie jak największej ilości zbędnych ubrań. Są to: Butiki Cyrkularne (adresy dostępne są na stronie https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/odwiedz-nasze-sklepy-stacjonarne), sklepy należące do Programu Partnerskiego Ubrania Do Oddania, bezpłatne wsparcie rzeczowe podczas zdarzeń wymagających dostarczenia ubrań osobom potrzebującym ubrań.
 • Jeśli do marki Ubrania Do Oddania trafią rzeczy zakwalifikowane jako odpad (poplamione, dziurawe, bardzo zniszczone) są wówczas sortowane pod kątem tkaniny i wprowadzane do drugiego obiegu przez sieć współpracujących partnerów i recyklerów (m.in zamieniane na czyściwo) lub w ostateczności zamieniane na paliwo alternatywne.
 • Podstawą naszych działań jest zgodna z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego, która w swoim założeniu jest regeneracyjnym systemem gospodarczym. Minimalizuje ona zużycie surowców i wielkość odpadów oraz emisję i utratę energii poprzez tworzenie zamkniętej pętli procesów. Tym samym niepotrzebne rzeczy z jednych procesów są wykorzystywane jako surowce dla innych, co maksymalnie zmniejsza ilość odpadów produkcyjnych.
 • Tak. Zamawiając kuriera przez stronę www po rozliczeniu Twojej paczki, otrzymasz wiadomość mailową z portalu Ubrania Do Oddania.
 • Na stronie https://ubraniadooddania.pl/decathlon na bieżąco można sprawdzić wyniki zbiórki.