Maty do ćwiczeń

19 ofert
media description
Program lojalnościowy Decathlon Zbieraj punkty i odbieraj bony!
Mata fitness Reebok 7 mm treningowa
 

Maty do ćwiczeń – ćwicz w domu!

To dzięki niej Twój trening w domu będzie bezpieczny i komfortowy. W zależności od rodzaju maty, możesz wykonywać na niej ćwiczenia fitness, jogę, pilates i gimnastykę. Powinna być więc odpowiednio dobrana do wybranej przez Ciebie dyscypliny. To podstawowe wyposażenie domowej strefy treningowej. Jeżeli chcesz ćwiczyć w domu i zadbać o swoją sylwetkę bez regularnych obecności na siłowni, to mata do ćwiczeń na pewno pomoże Ci osiągnąć Twój cel.

Maty do ćwiczeń i ich rodzaje

Najbardziej uniwersalne są treningowe maty do ćwiczeń wykorzystywane w pilatesie, fitnessie i aerobiku. Izolują od zimnego podłoża oraz chronią przed otarciami i stłuczeniami. Zapobiegają również ślizganiu się. Wykonuje się je najczęściej z syntetycznej pianki. Ochronnej maty do ćwiczeń możesz potrzebować, jeżeli ćwiczysz z wykorzystaniem takiego sprzętu, jak np. rowerek stacjonarny czy stepper. Cechują się one działaniem antypoślizgowym i chronią podłogę przed zarysowaniem.

Cechy maty gimnastycznej

Przy wyborze maty zwróć uwagę na jej wielkość. Uniwersalne maty mają wymiary 200x100 cm i 200x120 cm, jednak mogą być też mniejsze, jak np. mata 50x140 cm. Cienkie maty do ćwiczeń wybieramy przy mniejszej intensywności treningowej, najczęściej do ćwiczeń rekreacyjnych. Jeżeli potrzebujesz lepszej amortyzacji, zdecyduj się na matę grubszą. Ważna jest też jej elastyczność. Dobra mata bez problemu się roluje, a Ty możesz zabrać ją ze sobą w torbie sportowej na trening w plenerze lub na hali sportowej. Ponadto musi charakteryzować się dobrą przyczepnością do podłoża, co zwiększa bezpieczeństwo przy dynamicznych ruchach i szybkich zmianach pozycji.

Od maty gimnastycznej w znacznym stopniu zależy Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas treningu. Warunkuje ona też Twoją satysfakcję, a wygoda ma wpływ na Twoją wewnętrzną motywację.

Zrób ten pierwszy krok, wybierz matę do ćwiczeń i trenuj kiedy, gdzie i jak chcesz!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę