Naczynia, noże i sztućce

(212)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Brak wyników
 

Naczynia i sztućce turystyczne – uczta w plenerze

Jedzenie to paliwo dla organizmu, musisz uzupełniać niedobór składników odżywczych, jeżeli chcesz, aby Twoje ciało i umysł były w formie niezależnie od wysiłku, jaki im zapewniłeś. Wszelkie kilkudniowe wycieczki – wyprawy górskie, outdoorowe, pikniki i biwaki – wymagają od Ciebie uzupełnienia zaopatrzenia nie tylko w ubrania i kosmetyki, lecz także naczynia turystyczne. Trudno sobie wyobrazić, że w góry zabierzesz ze sobą talerz i miseczkę z domowej zastawy stołowej i sztućce od kompletu przeznaczonego na specjalne okazje.

Wielofunkcyjna, uniwersalna menażka

To propozycja dla osób praktycznych i wszystkich tych, którzy są oszczędni podczas pakowania swojego plecaka turystycznego. Menażka to lekkie, zamykane naczynie składające się z dwóch lub trzech elementów, przeznaczone do spożywania posiłków, a niekiedy również do ich przygotowywania. Menażka może więc zastąpić talerz, miseczkę i garnek. Najpopularniejsze są menażki wykonane ze stali nierdzewnej. Cechują się dużą wytrzymałością oraz możliwością gotowania na gazie. Ważą jednak więcej niż lekkie i równie solidne menażki aluminiowe, w których także przygotujesz smaczny posiłek w plenerze. Akcesoria turystyczne mogą być na tyle praktyczne, że wystarczy jedno naczynie, aby przyrządzić obiad, a następnie go zjeść. Dla alpinistów i miłośników wspinaczki górskiej to najlepsze rozwiązanie.

Naczynia turystyczne – biwakowe gotowanie

Jeżeli planujesz biwak lub piknik, możesz sobie pozwolić na więcej akcesoriów do gotowania. Menażkę zastąp talerzami, miseczkami i garnkiem aluminiowym, stalowym lub tytanowym. Będziesz potrzebować również kubków wykonanych z tych samych materiałów. Niezbędne są też sztućce turystyczne, dzięki którym zjesz posiłek prawie jak w domu, może nawet w lepszej scenerii, z widokiem na zachodzące w jeziorze słońce lub górskie szyty okryte białymi chmurami.

Uczta w plenerze? Zespół Decathlonu lubi dobrze zjeść po długiej wędrówce, oczywiście w komfortowych warunkach. A Ty?

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę