Odżywki, suplementy diety, shakery

857 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Maxi shaker 700 ml
CORENGTH Maxi shaker 700 ml

49,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Classic shaker 500 ml
CORENGTH Classic shaker 500 ml

44,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
BCAA 2.1.1 250 g owoce leśne
Najlepiej oceniany
DOMYOS BCAA 2.1.1 250 g owoce leśne

69,99 zł 279,96 zł/kg

(4)
U Ciebie za 2 dni
 

Odżywki i suplementy diety – wsparcie dla organizmu w okresie treningowym

Organizm człowieka podczas wysiłku fizycznego narażony jest na nadmierną utratę składników odżywczych, minerałów i witamin. Wymaga to ich uzupełnienia, co w przypadku częstych treningów jest niemożliwe do zrealizowania tylko za pomocą stosowanej diety. Pojawia się deficyt substancji kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Osoby aktywne powinny spożywać większą ilość węglowodanów i białka, ale nie mogą przy tym zapominać, że tak samo ważne jest dostarczanie witamin i minerałów. Odżywki i suplementy diety są bogate w substancje, które wpływają na szybsze spalanie tłuszczu i skuteczniejszą budowę masy mięśniowej. Cechują się więc różnym działaniem, a ich wybór uzależniony jest od efektów, jakie chcemy osiągnąć.

Odżywki dla sportowców i ich działanie

Wśród nich możemy wyróżnić spalacze tłuszczu mobilizujące organizm do szybszego spalania tłuszczu oraz odżywki na masę wspomagające rozbudowę masy mięśniowej. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one w stanie zastąpić odpowiedniej, pełnowartościowej diety, a jedynie mogą pomóc w usprawnieniu procesów zachodzących w organizmie.

Do najpopularniejszych odżywek należą odżywki białkowe. Są źródłem najważniejszego składnika dla rozbudowy tkanki mięśniowej, czyli białka. Obciążona dużym wysiłkiem tkanka mięśniowa bez odpowiedniego wsparcia podlega uszkodzeniom, co uniemożliwia osiągnięcie pożądanych efektów. W zależności od składu odżywki i jej działania najlepsze efekty przynosi, kiedy jest spożywana przed treningiem lub po nim. Jeżeli chcesz zmotywować organizm do większej pracy i dostarczyć mu dodatkowej porcji energii, wybierz odżywki węglowodanowe. Podobne działanie wykazuje kreatyna. Do budowy masy mięśniowej potrzebujesz białka i aminokwasów. Odżywki białkowe stosujemy zarówno przed treningiem, jak i po jego zakończeniu, a także jako zamiennik niektórych posiłków.

Sklep z odżywkami Decathlon

Proponujemy Ci gotowe, bezpieczne rozwiązania wspomagające pracę Twoich mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej. W ofercie sklepu Decathlon dostępne są odżywki białkowe, aminokwasy, desery proteinowe, energetyki, kreatyna, spalacze tłuszczu, gainery, witaminy i minerały.

Stwórz własny przepis na wsparcie okołotreningowe! Sprawdź również odzież i buty cardio w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę