Okulary sportowe

(284)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Akcesoria
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Okulary do sportów plażowych polaryzacyjne Copaya
Najlepiej oceniany
 

Okulary sportowe – komfort i ochrona oczu sportowca

Wygodny strój sportowy i odpowiednie buty, bidon na napój energetyczny i solidna torba sportowa, oczywiście nie zapominasz o wysokiej jakości sprzęcie sportowym… Czy w Twoim wyposażeniu są jednak okulary sportowe? Czy jesteś świadomy, jak czynniki zewnętrzne oddziałują na Twój narząd wzroku podczas aktywności fizycznej? Oczy potrzebują skutecznej ochrony, nie tylko przy intensywnym słońcu i nie tylko latem. Uprawiając sporty zimowe, również musisz o nich pamiętać.

Okulary sportowe, a kolor soczewki

Na pewno zwróciłeś uwagę, że okulary sportowe różnią się kolorem soczewki. Producenci nie oferują szerokiej gamy kolorystycznej ze względu na aspekt wizualny, ale przede wszystkim ma to swoje odzwierciedlenie w skuteczności ochrony przy konkretnych warunkach pogodowych. Okulary sportowe z soczewką żółtą i pomarańczową doskonale sprawdzają się przy niedostatecznym oświetleniu, czyli np. wieczorem i podczas jesiennej szarówki. Rozjaśniają obraz i poprawiają kontrast widzenia. Czerwone i fioletowe soczewki mają podobne działanie, dlatego często są polecane do uprawiania sportów zimowych. Zielone soczewki znalazły swoje zastosowanie m.in. w okularach rowerowych. Poprawiają kontrast i niwelują uczucie zmęczenia oczu. W przypadku ciemnych okularów możesz oczekiwać, że doskonale będą chroniły Cię przed intensywnym promieniowaniem UV. Polecane są jako okulary wędkarskie, dla sportowców trenujących latem na świeżym powietrzu, ale też do sportów zimowych, kiedy pogoda nie rozpieszcza narciarzy.

Okulary do biegania, jazdy na rowerze, na narty – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Nie tylko kolor soczewki warunkuje jakość i skuteczność ochrony okularów sportowych. Bardzo ważne jest, aby znalazły się w nich soczewki polaryzacyjne, które chronią przed niezwykle uciążliwymi promieniami słonecznymi odbijanymi od jasnych powierzchni, np. śniegu. Soczewki fotochromowe automatycznie zmieniają kolor na jaśniejszy lub ciemniejszy w zależności od pogody. Wybierz je, jeżeli szukasz okularów uniwersalnych, do uprawiania sportu w każdych warunkach.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę