Kominiarki damskie

33 oferty
 

Kominiarki damskie – ochrona twarzy przed chłodem i otarciami

Noszą ją nie tylko motocykliści. Cieszy się popularnością szczególnie wśród narciarzy, którzy potrzebują szczególnej ochrony przed siarczystym mrozem. Coraz częściej można też spotkać biegających w niej amatorów joggingu, a także zaawansowanych kolarzy. Kominiarki damskie znalazły swoje zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych. Ich unikalna konstrukcja zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak również otarciami od gogli i kasku.

Kominiarki damskie dla kompleksowej ochrony

Zakrywają znaczną część twarzy oraz szyję, co w niektórych przypadkach zwalnia Cię z noszenia szalika. Z założenia mają chronić przed mrozem, wiatrem i chłodem nie tylko głowę, lecz także całą twarz. Posiadają specjalne otwory na oczy, a niektóre modele również na nos. Oddychanie ułatwiają wstawki, dzięki czemu również usta mogą być zabezpieczone przed chłodem. Kominiarki damskie zapobiegają otarciom od kasku narciarskiego czy rowerowego oraz gogli. Ponadto otulają jednolitą powierzchnią zarówno głowę, jak i szyję, zapewniając tym samym lepszy komfort cieplny niż golf.

Niezawodna w wielu sytuacjach

Zastanawiasz się, czy kominiarka damska będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem? Na pewno warto ją założyć pod kask narciarski, który nie jest wystarczająco ciepły, aby ochronić Twoją głowę przed dużym mrozem. Przyda Ci się też podczas jazdy na rowerze w chłodniejsze dni. Biegasz zimą, ale zimny wiatr często zmusza Cię do szybszego powrotu? Kominiarki damskie świetnie sprawdzają się także podczas tej aktywności. Najlepszym wyborem będzie model wykonany z przewiewnego, oddychającego materiału, aby dobrze odprowadzał wilgoć. Musi zapewnić Ci swobodę oddychania oraz dobrze przylegać do twarzy i głowy.

A może lubisz górskie wędrówki zimą i jesienią? Im wyżej, tym temperatura powietrza staje się coraz niższa, niekiedy osiąga ekstremalne wartości. W takiej sytuacji trudno o cieplejsze nakrycie głowy ze skuteczną ochroną twarzy i szyi.Sprawdź także damskie czapki i opaski na głowę.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę