Koszulki termoaktywne damskie

(81)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

Stylowe zakupy do -50%!

Sprawdź ofertę
Koszulka do biegania z długim rękawem damska Kiprun Skincare
Koniec serii
Podkoszulek do golfa CW500 damski
Najlepiej oceniany
 

Koszulki termoaktywne damskie oddychające i izolujące

Dodatkowa warstwa ubrania, która jest przeznaczona dla kobiet aktywnych, zarówno specjalizujących się w sportach zimowych, jak też gustujących w fitnessie czy bieganiu. Damskie koszulki termoaktywne to element bielizny termoaktywnej, wykonanej z elastycznego materiału o wyjątkowych właściwościach. To ona zwiększa komfort termiczny podczas wysiłku fizycznego, jak też wspiera skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. To dwie podstawowe funkcje, jakie spełnia koszulka termoaktywna damska.

Czym się różnią koszulki termoaktywne damskie od termicznych?

Te dwa elementy dodatkowej garderoby dla osób aktywnych bardzo często są ze sobą utożsamiane, a tak naprawdę ich funkcja jest inna. Koszulki termoaktywne damskie tworzą izolację od chłodu i niskich temperatur, a więc chronią przed wyziębieniem organizmu zimą. Jednocześnie jednak odprowadzają wilgoć na zewnątrz, zapewniają więc odpowiednią wentylację, co z kolei sprzyja aktywnościom latem oraz bardzo dużemu wysiłkowi fizycznemu. Z kolei bielizna termiczna tylko wspiera nasz organizm przed utrzymywaniem odpowiedniej temperatury, a więc chroni przed zimnem. Jest pozbawiona funkcji odprowadzania wilgoci na zewnątrz.

Kiedy warto korzystać z koszulek termoaktywnych?

Ze względu na właściwości oddychające, jest to często pojawiający się element w stroju biegacza. Jeżeli uprawiasz jogging przez cały rok, to latem najlepiej sprawdzą się koszulki z krótkim rękawem, z kolei zimą z długim. Koszulka termoaktywna damska to też dobry wybór dla rowerzystów i fanów treningu siłowego. Spędzasz dużo czasu na siłowni? Jest to przestrzeń z dobrą wentylacją i niekoniecznie wysoką temperaturą? Koszulka termoaktywna zdecydowanie poprawi Ci komfort treningu. Zabierz ją ze sobą na narty i snowboard lub po prostu na wyjazd w góry w celach rekreacyjnych, podczas którego czas przeznaczysz na spacery i wędrówki w niższych partiach gór. Zyskasz dodatkową ochronę przed chłodem, warstwę ciepła, ale i wentylacji, kiedy na zewnątrz nagle zrobi się nieco cieplej.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę