Kapelusze męskie

18 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Kapelusz myśliwski filcowy Solognac 100
Kapelusz surfingowy męski Olaian 500
Najlepiej oceniany
KAPELUSZ ŻEGLARSKI SAILING 900
Najlepiej oceniany
Kapelusz trekkingowy damski Forclaz MT500
Kapelusz trekkingowy Forclaz MT100
Najniższa cena
Kapelusz żeglarski Tribord Sailing 500
Ecodesign
Kapelusz trekkingowy męski Forclaz MT500
Kapelusz trekkingowy, Forclaz MT100
Najniższa cena
Kapelusz jeździecki Crossover
Ostatnie sztuki
NO BRAND Kapelusz jeździecki Crossover

159,99 zł 189,99 zł - 30 zł

Dostawa za 2 dni
 

Kapelusze męskie – nakrycia głowy dla prawdziwych łowców przygód

Kapelusze kojarzą się raczej z modą damską, chociaż należy pamiętać, że w ubiegłej epoce nosili je eleganccy dżentelmeni. Dzisiaj wracają do łask, ale nie tylko w wersji do garnituru czy stylowej sukienki, lecz także typowo letniej, na plażę i spacer w słoneczne lato. Zakładają je panie, ale też panowie. Najczęściej spotkamy je na głowach wędkarzy oraz żeglarzy, co wynika z zakorzenionej tradycji i mody. Kapelusze męskie mają ochronić głowę przed słońcem, podobnie jak popularne czapki z daszkiem obecne na głowach tenisistów czy biegaczy. Polecamy je jednak innej grupie panów, również aktywnych, ale inaczej – wędkarzom, żeglarzom, turystom miejskim i górskim, myśliwym, a także planującym wyjazd na rozległe pustynne tereny lub do dzikiej dżungli.

Kapelusze męskie chronią najlepiej

Wynika to z ich konstrukcji i specyficznej budowy. Czapki z daszkiem posiadają daszek z przodu, kapelusze męskie z kolei charakteryzują się rondlem obecnym na całym ich obwodzie. To oznacza, że zacieniają również uszy oraz kark. Jak często zdarzało Ci się wracać z czerwoną, poparzoną skórą karku nawet po krótkim spacerze? Nietrudno sobie wyobrazić, jak bez ochrony przeciwsłonecznej wyglądałby on po zejściu ze szczytu. Im wyżej się wspinamy, tym słońce świeci mocniej i staje się coraz bardziej niebezpieczne dla naszego ciała i organizmu. Kapelusze męskie wykonywane są z różnych materiałów. Mogą to być włókna syntetyczne, które charakteryzują się zdolnością do odprowadzania wilgoci i pary wodnej, lub miękka, przyjemna dla skóry bawełna. Pierwszy wariant polecamy entuzjastom długich, górskich wędrówek, zaś drugi okazjonalnym turystom.

Pasują do turystycznego outfitu

Nie musisz się obawiać, że kapelusz męski negatywnie wpłynie na Twój wygląd. Świetnie prezentuje się w towarzystwie turystycznej koszuli w kratkę, długich materiałowych spodni lub krótkich sportowych szortów. Kapelusz męski nadaje stylizacji lekkości, sprawi, że będziesz wyglądał jak profesjonalny turysta.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę