Żele energetyczne

Żele energetyczne

a11y.skip-filters
Filtry
Żel energetyczny POWER GEL jabłkowy x4
Najlepiej oceniany
POWERBAR Żel energetyczny POWER GEL jabłkowy x4
24,99 zł
152,38 zł/kg
(2)
U Ciebie za 2 dni
 

Żele energetyczne – sięgnij po porcję energii!

Żeby trenować, trzeba zgromadzić odpowiednie pokłady energii. Im większy jest wysiłek fizyczny, tym więcej jej potrzebujesz. Codzienne posiłki nie zawsze są w stanie dostarczyć jej tyle, ile wymaga nasz organizm. Szczególnie przed treningiem sportowiec potrzebuje mocnego zastrzyku energii, jednak to, w jaki sposób i jak szybko nasz organizm ją poczuje, zależy od rodzaju produktu. Przykładowo, pełnoziarniste kasze, makarony i pieczywo są źródłem węglowodanów, które wchłaniają się powoli. Ty natomiast potrzebujesz natychmiastowego pobudzenia, dlatego tak wielu biegaczy, kolarzy i miłośników innych dyscyplin sportowych sięga po żele energetyczne.

Co skrywają żele energetyczne?

Żele energetyczne są przede wszystkim źródłem węglowodanów, czyli energii. Znajdziemy w nich węglowodany proste, jak maltoza i glukoza oraz złożone, które ulegają rozkładowi do cukrów prostych. Najłatwiej i najszybciej organizm wykorzystuje cukry proste, dlatego w żelach energetycznych postawiono na takie składniki, aby po treningu Twojemu organizmowi zostały przywrócone wszystkie funkcje. Żele energetyczne zawierają niewielką ilość fruktozy, ale znajdziemy w nich też witaminy i minerały. Nierzadko dodaje się do nich kofeinę oraz taurynę. Te dwa składniki odgrywają w organizmie ważną rolę podczas treningu. Kofeina oddziałuje pobudzająco na układ nerwowy, z kolei tauryna zapobiega zmęczeniu.

Co jeszcze znajdziesz w żelach energetycznych? Aby nadać im smak, uzupełnia się je o owoce, czekoladę i orzechy. Niekiedy również skład obejmuje barwniki i środki słodzące.

Żele energetyczne – czy Twój organizm ich potrzebuje?

Jeżeli intensywnie trenujesz, to dodatkowa porcja energii na pewno przyda się Twojemu organizmowi. Będzie on bardziej zmotywowany do pracy i lepiej przygotowany do wysiłku fizycznego. Żele energetyczne polecamy dla biegaczy, kolarzy, miłośników wspinaczki górskiej, a także triatlonistów. Są sprzedawane w małych i wygodnych opakowaniach, zmieszczą się więc do kieszeni spodenek lub bluzy sportowej. Żele energetyczne najlepiej spożywać przed treningiem, a jeżeli jest on dłuższy, to również w jego trakcie. Sprawdź także batony energetyczne i batony proteinowe w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę