Nawadnianie

69 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
KAPSUŁKI SOLI x100
Najlepiej oceniany
DECATHLON KAPSUŁKI SOLI x100

39,99 zł 487,68 zł/kg

(2)
U Ciebie za 2 dni
Kinga Pienińska Sport 0,7 l
Najlepiej oceniany
OSHEE Kinga Pienińska Sport 0,7 l

3,49 zł

(13)
U Ciebie za 3 dni
Isoactive izotonik funkcjonalny saszetka
Najniższa cena
WODA niegazowana 500 ml
Najniższa cena
DECATHLON WODA niegazowana 500 ml

2,99 zł 5,98 zł/l

(6)
U Ciebie za 2 dni
ECOMAX ISOTONIC DRINK 1000 g
ECOMAX ECOMAX ISOTONIC DRINK 1000 g

32,90 zł 32,90 zł/kg

Wodorowęglany 10x7g
ISOSTAR Wodorowęglany 10x7g

39,99 zł 571,29 zł/kg

U Ciebie za 2 dni
 

Nawadnianie

Spożywanie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle ważne, szczególnie jeśli dotyczy to osób intensywnie ćwiczących i wykonujących wymagające treningi. Długie, intensywne treningi wytrzymałościowe są ogromnym obciążeniem dla organizmu. Odpowiedni poziom nawodnienia nie tylko zwiększa efektywność wykonywanych ćwiczeń, ale też znacznie opóźnia moment wystąpienia zmęczenia. Warto pamiętać, że w procesie dbania o odpowiednie nawodnienie organizmu sportowców i nie tylko, ważna rolę odgrywa nie tylko woda, ale też właściwa dieta, suplementacja i dodatkowe preparaty wspomagające prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W ofercie Decathlon znajduje się szeroki wybór preparatów wspomagających proces nawadniania. Proponujemy szeroki wybór wody i napojów bez cukru, napojów izotonicznych oraz elektrolitów. Dzięki temu każdy sportowiec znajdzie rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb i wymagań organizmu, a jednocześnie smak, który pozwoli mu spożywać odpowiednią dawkę płynów nawadniających.

Napoje izotoniczne – co warto o nich wiedzieć?

Napoje izotoniczne to suplementy przeznaczone dla sportowców podczas wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego. Pozwalają one nie tylko uzupełnić utraconą wodę, ale też minerały, co jest szczególnie ważne przy wymagających i długotrwałych ćwiczeniach. Tego typu sposób nawodnienia organizmu sprawdzi się w przypadku wszystkich sportowców, bez względu na to jaką dyscyplinę sportu uprawiają. Wynika to z faktu, iż każda aktywność fizyczna doprowadza nie tylko do utraty wody, ale też glikogenu. W zależności od rodzaju i intensywności wykonywanych ćwiczeń, konieczne może być uzupełnianie płynów jeszcze w trakcie wykonywania ćwiczeń – dotyczy to głównie biegaczy i kolarzy. Napoje izotoniczne zawierają dużą ilość węglowodanów, a jednocześnie mają odpowiednią osmolalność, właściwą zawartość sodu i energetyczność. Dzięki temu ich działanie jest nie tylko efektywne, ale też szybkie. Można je stosować nie tylko po intensywnych treningach, ale też przed – sprawdzą się w sytuacji, gdy sportowiec nie dostarczył organizmowi przed treningiem odpowiedniej ilości węglowodanów.

Elektrolity – dlaczego są ważne?

W trakcie intensywnych ćwiczeń organizm traci nie tylko energię, ale też cenne i ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania – elektrolity. Ich odpowiedni poziom w organizmie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego. Nawet niewielkie niedobory mogą zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a tym samym utrudnić wykonywanie zaplanowanych ćwiczeń czy też uzyskanie odpowiednich efektów. Co ciekawe, organizm traci elektrolity nie tylko podczas wykonywania intensywnych treningów, ale też podczas wykonywania codziennych czynności. W zależności od trybu prowadzonego życia można je spożywać tuż po przebudzeniu bądź po wykonaniu intensywnego treningu. Stosowane we właściwych ilościach, zgodnie z zaleceniami producenta, pozwalają odpowiednio nawodnić organizm przed treningiem, ale też po jego zakończeniu. Jest to ważne, gdyż w przypadku wystąpienia odwodnienia organizmu, może dojść do poważnych konsekwencji, m.in. udaru cieplnego, będącego następstwem zaburzonego procesu termoregulacji organizmu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę