Kreatyna

Brak wyników
 

Czym jest kreatyna?

Kreatyna to kwas betametyloguanidynooctowy, który został odkryty w pierwszej połowie XIX wieku, jednak dopiero w latach 90. XX wieku zaczęła zyskiwać popularność wśród sportowców i nie tylko. Stała się ona pożądanym suplementem diety dostępnym w różnych formach, np. jabłczan kreatyny czy monohydrat kreatyny (czyli jego najczystsza postać). Kreatyna bardzo pozytywnie wpływa na proces syntezy białek, a do tego usprawnia regenerację mięśni, przyczyniając się do ich wzmocnienia oraz rozrostu.

Kreatyna – efekt

Kreatyna jest niezwykle skuteczna w trakcie treningu – wszystko dlatego, bierze udział w produkcji ATP. Jest to związek pozwalający na transport energii do mięśni podczas wysiłku fizycznego. Przyczynia się do szybszej regeneracji mięśni, likwidując tzw. zakwasy, co z kolei przekłada się na większą efektywność treningów oraz wyższą wytrzymałość. Dzięki temu w znacznie szybszym czasie będziesz w stanie osiągnąć wymagane wyniki, a jednocześnie poczujesz dodatkowy zastrzyk energii, który jest tak potrzebny w każdym sporcie.

Suplementacja kreatyny

Chociaż kreatyna jest naturalnie produkowana przez organizm, a do tego możemy ją dostarczać wraz z pożywieniem, warto sięgnąć także po skuteczną suplementację. W ofercie Decathlonu jest dostępna kreatyna w tabletkach, która będzie szczególnie doceniana przez pasjonatów kulturystyki i innych sportów typowo wysiłkowych. Jeśli zatem chcesz, żeby Twoje treningi były efektywniejsze, a przy tym pragniesz zwiększyć swoją siłę oraz masę mięśniową, kreatyna to w pełni zdrowe, bezpieczne oraz legalne rozwiązanie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę