Spalacze tłuszczu

12 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
 

Spalacze tłuszczu dla lepszych efektów treningowych

Spalacz tłuszczu to produkt, który ma z założenia pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej, co przekłada się na modelowanie i budowanie ładnej sylwetki. Jest stosowany często w procesie odchudzania, wybierany przez osoby będące na redukcji oraz chcące zbudować masę mięśniową przy jednoczesnym pozbyciu się możliwie jak największej ilości tłuszczu. Spalacze tłuszczu to w większości przypadków mieszanki składników, których działanie bazuje na podkręceniu przemiany materii. Dzięki temu tłuszcz spalamy szybciej. Trzeba jednak mieć świadomość, że aby uzyskać pożądane efekty, potrzebna jest aktywność fizyczna. Tylko przy wzmożonym wysiłku i odpowiednich ćwiczeniach ukierunkowanych na intensywną pracę ciała, spalacze tłuszczu działają.

Syntetyczne i naturalne spalacze tłuszczu

Wyróżnić możemy naturalne spalacze tłuszczu i syntetyczne. Ich nazwa ukierunkowana jest składem. W pierwszym przypadku skoncentrowany jest on wokół składników pochodzenia naturalnego, co doceniają osoby zwracające szczególną uwagę na to, czym karmią swój organizm. Syntetyczne spalacze tłuszczu zawierają w składzie substancje wytworzone w procesach chemicznych. Powstały w uwzględnieniem konkretnego celu i działania.

Co zawierają syntetyczne i naturalne spalacze tłuszczu?

Naturalne spalacze tłuszczu zawierają m.in. kofeinę. Jest to składnik powszechnie znany, występujący w herbacie i kawie. Pobudza nasz organizm do intensywniejszej pracy, przez co możemy być bardziej i dłużej aktywni. Doskonałym naturalnym spalaczem tłuszczu jest też zielona herbata. To silny antyoksydant, wspomagający redukcję tkanki tłuszczowej. Stymuluje utlenianie tłuszczów i wzmaga termogenezę. W składzie produktów spotkać się można również z kapsaicyną, która jest naturalnym składnikiem występującym w ostrej papryce. Po jej spożyciu występuje zjawisko stymulacji beta-adrenergicznej, co zwiększa wydatek energetyczny i przyspiesza oksydację kwasów tłuszczowych. Najlepszy spalacz tłuszczu bazujący na syntetycznych składnikach będzie miał w składzie l-karnitynę, czyli aktywną postać karnityny. Odpowiada ona za proces degradacji kwasów tłuszczowych w komórkach mitochondriów.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę