Lotki do badmintona

(5)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Lotka plastikowa do badmintona Perfly PSC 100 Medium 6 sztuk
Najlepiej oceniany
Lotka plastikowa do badmintona PSC500 Średnia x6
PERFLY Lotka plastikowa do badmintona PSC500 Średnia x6

34,99 zł 5,83 zł/pce

(9)
U Ciebie za 2 dni

Lotki w badmintonie, czyli podstawowe wyposażenie

Badminton jest sportem, który niektórym towarzyszy już od najmłodszych lat. Jest aktywnością, która doskonale sprawdza się podczas popołudniowego odpoczynku w ogrodzie, weekendowych wypadów nad jezioro czy też wakacyjnych wyjazdów biwakowych. Zestaw do tej gry możemy zabrać ze sobą wszędzie, nie tylko na salę treningową. To wszystko sprawia, że miłośników tej dyscypliny zdecydowanie nie brakuje. Warto zatem pamiętać o wyborze właściwych produktów w ramach wyposażenia. Lotki i rakiety do badmintona muszą tworzyć zgrany duet, ponieważ to od nich w znaczącym stopniu zależy jakość i skuteczność odbicia. To niemal taka sama zależność, jak rzutki do darta i tarcza. Bardzo często nie zwracamy na lotki aż tak dużej uwagi jak na rakietę, sądząc, że nie ma wielkiej różnicy, jakiego modelu użyjemy, bo to od umiejętności danego gracza zależy, jak będzie przebiegała dana rozgrywka. Profesjonaliści doskonale jednak wiedzą, że lotka lotce nie równa i możemy wybierać ją spośród dwóch podstawowych rodzajów. Warto zatem zastanowić się nad doborem właściwego produktu, zanim skompletujemy swój zestaw.

Lotki do gry w badmintona z piór

To jeden z dwóch rodzajów lotek – lotki piórowe. Te najbardziej profesjonalne wykonane są z naturalnych gęsich piór lub kaczych. Na lotce koniecznie musi znaleźć się 16 piór, tak wynika z przepisów. W przypadku rekreacyjnej gry nie jest to wymóg, chociaż większość lotek właśnie w ten sposób jest skonstruowana. Piórowa lotka do badmintona cechuje się bardzo dobrymi właściwościami lotnymi, a także przewidywalnością lotu. Zawodnik ma nad nią dużą kontrolę, co wpływa na jego skuteczność i celność. W przypadku lotek piórkowych niższej jakości przekłada się to jednak na ograniczoną trwałość, w związku z czym może się okazać, że produkty będą szybko się zużywać. Dlatego też polecamy wybór piórkowych lotek wykonanych w 100% z wyselekcjonowanych piór gęsich lub kaczych. Znajdziesz je w ofercie sklepu internetowego Decathlon – zadbaliśmy o to, aby w asortymencie znalazły się modele pochodzące od uznanych producentów, co z kolei decyduje o ich wysokiej jakości. Możesz przykładowo znaleźć kompletny zestaw składający się z 3 szt. lub więcej.

Syntetyczne lotki do badmintona

Alternatywą dla piórowych, którą chętnie wybierają amatorscy gracze, jest syntetyczna lotka do badmintona. Wykonana jest z nylonu. To dobra opcja dla osób, które dopiero poznają tę dyscyplinę sportu – na pewno będą usatysfakcjonowane z jej trajektorii lotu. Nie ma jednak tak dobrych właściwości lotnych jak jej wyżej opisany odpowiednik, ale wyróżnia się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Można też ją kupić za niższą cenę. Na tle lotek syntetycznych zdecydowanie wyróżniają się lotki marki Yonex, których trajektoria lotu jest niesamowicie zbliżona do lotek piórowych. Pamiętajmy również o tym, że lotki do badmintona różnią się prędkością. W przypadku lotek piórowych wyróżniamy wolne (76), średnie (77) i szybkie (78). Syntetyczne mają następujące oznaczenia: wolne są zielone, średnie niebieskie, a szybkie oznacza się kolorem czerwonym. Poza materiałem, z jakiego są wykonane, to właśnie ten parametr powinien zwrócić naszą szczególną uwagę przy wyborze produktów. W Decathlonie znajdziesz ich pod dostatkiem!

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę