Bidony, soft flaski, bukłaki do biegania 21 ofert

PROMO WEEK
NAWET DO -50%

SPRAWDŹ
Bidon sportowy 650 ml
DECATHLON Bidon sportowy 650 ml

24,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Bidon Sport czarny 960 ml
DECATHLON Bidon Sport czarny 960 ml

29,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
BIDON DO BIEGANIA 500 ML
Najlepiej oceniany
KALENJI BIDON DO BIEGANIA 500 ML

19,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Bidon Sport czarny 550 ml
Najniższa cena
DECATHLON Bidon Sport czarny 550 ml

12,99 zł

(56)
U Ciebie za 2 dni
Butelka z filtrem Active 600 ml
Najlepiej oceniany
BRITA Butelka z filtrem Active 600 ml

39,99 zł

(4)
Sprawdź dostępność w sklepie

Bidony do biegania, bukłaki i softflaski – nawadniaj się!

Bieganie to sport, podczas którego pracuje cały organizm. W czasie treningu jesteśmy w stanie spalić wiele kalorii, wzmocnić mięśnie czy poprawić samopoczucie, jednak powinniśmy być do niego w odpowiedni sposób przygotowani.Nawadnianie, szczególnie w upalne dni, to jeden z ważniejszych aspektów biegania. Wysiłek fizyczny i wysokie temperatury sprawiają, że tracimy więcej wody. Powinniśmy zatem więcej oraz częściej pić. Woda lub napój izotoniczny uzupełniający utracone elektrolity to podstawa dla każdego biegacza. Jednak w jaki sposób biegać i skupiać się na treningu, jednocześnie trzymając w dłoni butelkę? Na szczęście masz do wyboru kilka naprawdę praktycznych akcesoriów, które nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem. To bukłaki na wodę, praktyczne bidony i miękkie softflaski, a także pasy do biegania, w którym w wygodny sposób umieścisz akcesorium.

Bukłak na wodę – za i przeciw

Potrzeba jest matką wynalazków, co udowadnia bukłak na wodę. Sportowcy korzystają z niego od końca lat 80. ubiegłego wieku. W tym czasie przeszedł niejedną metamorfozę, aby nadążyć za zmieniającymi się oczekiwaniami i preferencjami sportowców. Bukłak na wodę ma jedną bardzo ważną zaletę – nie musisz go trzymać w dłoniach. Pomimo dodatkowego bagażu, pozostają one wolne, co przekłada się na bezpieczeństwo biegania, szczególnie po trudnym terenie. Składa się z 3 elementów – bukłaka właściwego, czyli naczynia na wodę, rurki oraz ustnika. Żeby uzupełnić płyn, nie musisz robić przerwy w trakcie biegu. Cały czas masz łatwy dostęp do wody. Bukłak na wodę umieszcza się na plecach, co pozwala na równomierne rozłożenie i tak niewielkiego ciężaru. Czy ma wady? Na pewno wymaga kontroli zawartości, a przez niektórych uważany jest także za naczynie trudne w myciu. Kwestia gustu! W ofercie naszego sklepu znajdziesz te produkty o różnych pojemnościach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Softflaski, czyli miękkie bidony

Bukłak na wodę Cię nie przekonuje? Mamy dla Ciebie inną opcję – softflask. To wynalazek liczący mniej lat niż jego brat. Stanowi pewnego rodzaju unowocześniony bidon, który zaprojektowano, aby zwiększyć komfort biegaczy. Jest lekki, bardzo praktyczny, mieści się nawet w kieszeni, a w plecaku do biegania zajmie niewiele miejsca. Możesz przypiąć go także do swojego pasa biegowego. Miękkie bidony są dostępne z ustnikiem lub z rurką. Po wypiciu całego płynu składamy go i wkładamy do kieszeni. Dzięki różnym pojemnościom i niewielkiej wadze możemy zabrać ze sobą kilka napojów. Możesz wybrać bidon o pojemności 500 ml lub mniejszej. Ważne, aby w czasie biegu odpowiednio nawodnić swój organizm.Dodatkowo, jeśli zależy Ci na chłodnym napoju, który ugasi pragnienie, wybierz termiczny bidon do biegania.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę