Soft flaski, bukłaki do biegania

Soft flaski, bukłaki do biegania

a11y.skip-filters
Filtry
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
BIDON DO BIEGANIA 500 ML
Najlepiej oceniany
KALENJI BIDON DO BIEGANIA 500 ML
19,99 zł
(2)
U Ciebie za 8 dni
 

Bukłaki, bidony i softflaski – nawadniaj się!

Nawadnianie, szczególnie w upalne dni, to jeden z ważniejszych aspektów biegania. Wysiłek fizyczny i wysokie temperatury sprawiają, że tracimy więcej wody. Powinniśmy zatem więcej oraz częściej pić. Nigdy nie zapominaj o wodzie czy napoju izotonicznym, tym bardziej że masz do wyboru kilka naprawdę praktycznych akcesoriów, które nie będą dla Ciebie dużym obciążeniem. To bukłaki na wodę, praktyczne bidony i miękkie softflaski.

Bukłak na wodę – za i przeciw

Potrzeba jest matką wynalazków, co udowadnia bukłak na wodę. Sportowcy korzystają z niego od końca lat 80. ubiegłego wieku. W tym czasie przeszedł niejedną metamorfozę, aby nadążyć za zmieniającymi się oczekiwaniami i preferencjami sportowców. Bukłak na wodę ma jedną bardzo ważną zaletę – nie musisz go trzymać w dłoniach. Pomimo dodatkowego bagażu, pozostają one wolne, co przekłada się na bezpieczeństwo biegania, szczególnie po trudnym terenie. Składa się z 3 elementów – bukłaka właściwego, czyli naczynia na wodę, rurki oraz ustnika. Żeby uzupełnić płyn, nie musisz robić przerwy w trakcie biegu. Cały czas masz łatwy dostęp do wody. Bukłak na wodę umieszcza się na plecach, co pozwala na równomierne rozłożenie i tak niewielkiego ciężaru. Czy ma wady? Na pewno wymaga kontroli zawartości, a przez niektórych uważany jest także za naczynie trudne w myciu. Kwestia gustu!

Softflaski, czyli miękkie bidony

Bukłak na wodę Cię nie przekonuje? Mamy dla Ciebie inną opcję – softflask. To wynalazek liczący mniej lat niż jego brat. Stanowi pewnego rodzaju unowocześniony bidon, który zaprojektowano, aby zwiększyć komfort biegaczy. Jest lekki, bardzo praktyczny, mieści się nawet w kieszeni, a w plecaku do biegania zajmie niewiele miejsca. Miękkie bidony są dostępne z ustnikiem lub z rurką. Po wypiciu całego płynu składamy go i wkładamy do kieszeni. Dzięki różnym pojemnościom i niewielkiej wadze możemy zabrać ze sobą kilka napojów.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę