Kurtki bushcraft

(48)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Odzież
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Parka myśliwska SOLOGNAC Taiga 100
Koniec serii
SOLOGNAC Parka myśliwska SOLOGNAC Taiga 100

149,99 zł 179,99 zł - 30 zł

(26)
U Ciebie za 2 dni
Kurtka przeciwdeszczowa myśliwska SOLOGNAC 100 lekka
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka przeciwdeszczowa myśliwska SOLOGNAC 100 lekka

69,99 zł 79,99 zł - 10 zł

(34)
U Ciebie za 2 dni
Kurtka przeciwdeszczowa myśliwska SOLOGNAC 500 wzmocniona
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka przeciwdeszczowa myśliwska SOLOGNAC 500 wzmocniona

349,99 zł 449,99 zł - 100 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Kurtka myśliwska Solognac 500
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka myśliwska Solognac 500

119,99 zł 139,99 zł - 20 zł

(12)
U Ciebie za 2 dni
Kurtka myśliwska WTP warm 500
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka myśliwska WTP warm 500

279,99 zł 299,99 zł - 20 zł

(19)
U Ciebie za 2 dni
Kurtka myśliwska wodoodporna Solognac 100
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka myśliwska wodoodporna Solognac 100

99,99 zł 129,99 zł - 30 zł

(4)
U Ciebie za 2 dni
Kurtka myśliwska Solognac 100 camo wodoodporna
Nowość
Kurtka przeciwdeszczowa myśliwska SOLOGNAC 500
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka przeciwdeszczowa myśliwska SOLOGNAC 500

179,99 zł 199,99 zł - 20 zł

(7)
U Ciebie za 2 dni
 

Militarna czy survivalowa - jak wybrać najlepszą, outdoorową kurtkę techniczną do bushcraft

Survival to sztuka przetrwania poza cywilizacją. Najlepsza do tego celu kurtka to taka, która zapewnia ochronę przez utratą ciepła oraz przed przemoczeniem, którego następstwem może być wychłodzenie organizmu. Przede wszystkim więc musi być to kurtka przeciwdeszczowa. Czy będzie to klasyczna kurtka wojskowa typu M65 czy taktyczna kurtka myśliwska, nie ma wielkiego znaczenia. Ma natomiast znaczenie to, czy i ile posiada kieszeni. Dobra kurtka do bushcraftu musi mieć liczne schowki zewnętrzne i wewnętrzne np. na nóż, który jest podstawowym wyposażeniem każdego miłośnika sztuki przetrwania. Powinna też posiadać kaptur, chociaż nie jest to koniecznością. Kaptur bywa jednak niezwykle przydatny, ponieważ chroni nie tylko przed deszczem i utratą ciepła, ale też przed wiatrem. Czym musi charakteryzować się dobra kurtka taktyczna? Przede wszystkim odpornym na uszkodzenia, porządnym materiałem, który nie przepuszcza wody. Różni producenci stosują różnego typu rozwiązania. Niektóre kurtki wykonane są z polaru czy nylonu, niektóre z tkanin naturalnych a inni z poliestru i innych tworzyw sztucznych. Nie ma to większego znaczenia. Znaczenie ma jednak to, czy ich jakość pozwoli na zachowanie właściwości wodoodpornych i zapewnienie komfortu termicznego. Dobra kurtka militarna to taka, która odprowadzi wilgoć na zewnątrz i zapobiegnie dostanie się jej do środka. Taka, która posiada funkcjonalne kieszenie, które pomieszczą niezbędny asortyment. W końcu taka, która sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych.

Wojskowa kurtka M65 - najbardziej znana odzież dla miłośników militariów

Jacket M65 to najbardziej znana z tej kategorii kurtka. Trudno wybrać inny model, który będzie aż tak popularny wśród survivalowców. Czy jest to także najlepsza kurtka, którą znajdziesz w sklepie militarnym? To już kwestia gustu konkretnego użytkownika. W dzisiejszych czasach producenci sprzętów outdoorowych mają w swojej ofercie liczne rodzaje odzieży wierzchniej o różnych krojach, które są równie wygodne jak słynna M sześćdziesiątka piątka, a ich nowoczesny materiał zapewnia podobną trwałość. Są to często kurtki lekkie, które zapewniają wygodę i komfort noszenia oraz nie krępują ruchów, co w przypadku takiego przeznaczenia, jakim jest outdoor, stanowi konieczność.

Sprawdź techniczne kurtki survivalowe i przeciwdeszczowe w ofercie sklepu Decathlon

W Decathlon znajdziesz najwyższej jakości kurtki zimowe i wiosenne kurtki z kapturem a także stworzone do przetrwania w lesie długie płaszcze przeciwdeszczowe o bardzo wysokim poziomie wykończenia. Posiadamy zaprojektowane do survivalu i bushcraftu kurtki na zamek, które spełnią oczekiwania nawet bardzo wybrednych użytkowników. Zakupy u nas to gwarancja świetnej jakości i funkcjonalności użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem! Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je jednemu/jednej z naszych konsultantów/konsultantek.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę