Namioty bushcraft

31 ofert
Stylowe zakupy

Stylowe zakupy
do -50%

SPRAWDŹ
Guma 4 MM x 25 m
GMT Guma 4 MM x 25 m

64,99 zł 2,60 zł/m

Dostawa za 2 dni
 

Bushcraft i survival - umiejętność życia i nocowania gdziekolwiek nadarzy się okazja

Mimo, że te dwa pojęcia używane są wymiennie, oznaczają jednak nieco inne aktywności. Pierwsze pojęcie w wolnym tłumaczeniu oznacza sztukę rzemiosła w warunkach leśnych (z języka angielskiego bush- krzaki, las, craft - rzemiosło). Nie ma jednak sensu w naszym języku ojczystym. Aktywność ta oznacza bardziej spędzanie czasu w lesie, nocowanie w nim i podstawowe funkcjonowanie. W dobie wysokiego tempa życia w mieście, hałasów i zanieczyszczenia powietrza, coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bushcraftem. Ten sposób spędzania czasu wolnego daje poczuć, co to jest prawdziwy komfort wypoczynku. Zapewnia nieporównywalne z niczym innym uczucia wewnętrznej siły i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu. Życie w lesie (nawet przez chwilę), spanie w nim i przebywanie, pozwala na zespolenie się z naturą, co w dzisiejszych czasach jest fantastycznym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości. Jeśli natomiast chodzi o survival, to różni się on tym, że jego celem jest przetrwanie. W jego skład wchodzi więc rozpalanie ogniska, budowanie schronienia, planowanie drogi ewakuacyjnej, znalezienie powrotu do domu. Te 2 pojęcia, o których piszemy wiążą się ze sobą bardzo mocno i nawzajem przenikają, jednak nie są tożsame. W bushcrafcie chodzi o to, by móc w lesie żyć, w survivalu o to, by przeżyć i bezpiecznie wrócić do domu.

Namiot - pierwszy produkt, który pozwoli Ci spędzić spokojny nocleg i zapewni regenerację

Większość profesjonalnych bushcraftowców nie będzie z tego zadowolona, ale namiot jest podstawowym sprzętem umożliwiającym komfortowy nocleg w odludnym miejscu. Według ortodoksyjnych survivalowców, używanie namiotu wyklucza ze społeczności bushcraftowej i survivalowej i jest surowo zabronione, ponieważ z założenia, w obu aktywnościach chodzi o radzenie sobie na łonie przyrody, własnymi siłami. Często jednak, początkujący survivalowcy decydują się na zakup namiotu. Gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze spaniem w lesie, nawet wiatr i lekki deszcz może spowodować zniechęcenie się do tej czynności. Jeśli chcesz, możesz spać w namiocie i uważać się za początkującego bushcraftowca. Nic nikomu do tego. Ten sposób życia wciąga obecnie coraz więcej ludzi, którzy, mimo że uwielbiają spać w lesie, potrzebują jednak pewnego komfortu, który zapewni im przenośny, łatwy w obsłudze, dach nad głową w postaci namiotu.

Namiot bushcraftowy i akcesoria ułatwiające przetrwanie w sklepie Decathlon

W ofercie sklepu Decathlon znajdziesz szeroki wybór najlepszych namiotów bushcraft oraz innych produktów, które umożliwią rozwiązanie wszelkich problemów związanych ze spaniem w lesie. Posiadamy namioty, które rozłożyć można w kilka sekund, rzucając na miejsce docelowe i stabilizując za pomocą wbijania śledzi; namioty, których montaż jest ciut bardziej skomplikowany, ale jego konstrukcja zapewnia mniejszą widoczność i co za tym idzie, większą intymność; a także namioty wieloosobowe, które pomieszczą wewnątrz trzy czy cztery osoby. Wszystkie najbardziej poszukiwane w tej kategorii namioty, zamówisz w Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę