Wioślarze - ergometry

5 ofert
Decathlon Rent

Wniesienie i montaż

SPRAWDŹ OFERTĘ
 

Wioślarz wodny, magnetyczny, powietrzny - różnice w systemach napędu i oporu

Wiosłowanie stacjonarne to wspaniały trening dla całego ciała. Z tego powodu coraz większa liczba osób, decyduje się na zakup tego sprzętu sportowego do swojej domowej siłowni. Jeśli i Ty do nich należysz i zastanawiasz się, jaki rodzaj ergometru wioślarskiego nabyć, spieszymy z pomocą. Na rynku sprzętu fitness, znaleźć można wioślarze magnetyczne, wodne i powietrzne oraz wioślarze mechaniczne i hydrauliczne, regulowane przez tłoki. Ten ostatni rodzaj najczęściej stosowany jest wśród zawodowców, dlatego pozwolimy sobie pominąć go w tym zestawieniu. Podobnie jak model mechaniczny, który jest najprostszą opcją, i znajduje się poza naszym wyborem odpowiedniego do każdej siłowni domowej, sprzętu. Cechuje się on bowiem małym stopniem regulacji i stosunkowo ubogim wyposażeniem. Wśród polecanych przez nas wioślarzy treningowych, najbardziej popularne są modele tytułowe. Wodny wyposażony jest w koło zamachowe, które jak łatwo się domyślić, wypełnia woda. To ona odpowiada za regulację siły oporu. Im więcej wody wleje się do zbiornika, tym opór będzie większy. Podobny system oporu posiada wioślarz powietrzny, z tą różnicą, że koło zamachowe wypełnia powietrze. Wyglądem przypomina on wentylator, którego łopatki młócą powietrze. Ostatnim z wymienionych rodzajów jest model magnetyczny, który swoje działanie opiera o przyciąganie się wzajemnie magnesów. Jeden zestaw magnesów znajduje się w kole zamachowym, drugi tuż obok. Regulacja oporu odbywa się poprzez oddalanie i zbliżanie do siebie wspomnianych magnesów. Siła oporu jest tym większa, im bliżej siebie położone są magnesy.

Zalety ergometru wioślarskiego - dlaczego warto kupić wioślarza powietrznego

Wioślarz treningowy napędzany powietrzem to fantastyczny sprzęt sportowy do użytku domowego. Intensywność ćwiczeń regulowana jest poprzez prosty w obsłudze system hamowania, napędu i oporu. Im więcej powietrza wpuszczone jest do zbiornika wioślarza, tym siła oporu jest większa. Trenażer wioślarski świetnie wpływa na wzrost masy mięśniowej. Podczas użytkowania, pozwala na angażowanie aż do 95% mięśni. Najefektywniej ćwiczą mięśnie nóg, brzucha, rąk, barków, pośladków i grzbietu. Wyniki ćwiczeń w domu na tym urządzeniu są znacznie lepsze niż zapewnia jazda na rowerze stacjonarnym, bieganie po bieżni elektrycznej czy trenowanie na orbitreku. Skoro angażuje do pracy tak wiele mięśni, powoduje też spalanie dużej ilości kalorii. Dzięki regularnym ćwiczeniom na wioślarzu, możesz stosunkowo szybko stracić nadmiar tkanki tłuszczowej. Wioślarz regulowany przez opór powietrza jest bardzo wierny, jeśli chodzi o odtwarzanie ruchów niezbędnych do używania prawdziwych wioseł na wodzie. Świetnie imituje wiosłowanie w profesjonalnej łodzi wioślarskiej. Fantastycznie wpływa na pracę serca i płuc, co zapewnia wzrost poziomu wydolności człowieka. W porównaniu do wspomnianych wyżej sprzętów do ćwiczeń cardio, jest też stosunkowo mały i lekki. Użytkownik po treningu może schować go pod łóżko czy szafę. Wioślarz sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które lubią trenować w domowym zaciszu.

Efektywny trening cardio - jak wykonywać ćwiczenia na wioślarzu powietrznym

Chcąc zminimalizować ryzyko kontuzji i zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo a także efektywność treningu, należy zwrócić uwagę na to, by na bieżąco kontrolować pozycję swojego ciała. Należy zacząć od przyjęcia pozycji wyjściowej. W tym celu, należy usiąść na siodełku, zgiąć nogi w kolanach i przybliżyć się do koła, które odpowiedzialne jest za wytwarzanie oporu powietrznego. Następnie trzeba wziąć do wyprostowanych rąk uchwyt i powoli zacząć prostować nogi. W momencie, gdy ręce z uchwytem będą znajdować się na wysokości kolan, należy włączyć do ruchu pracę rąk. Początkowo bowiem powinna być ona oparta jedynie o same kończyny dolne. Dojeżdżając do końca prowadnicy, trzeba dociągnąć ręce tak, by znajdowały się one jak najbliżej klatki piersiowej. W tym celu zgina się je w łokciach, pamiętając równocześnie, by nadgarstki tworzyły wraz z przedramionami linię prostą. Ostatnim etapem jest lekkie odchylenie pleców do tyłu. Po wykonaniu tych czynności, należy wrócić do pozycji wyjściowej. W tym celu trzeba wykonać dokładnie te same ruchy, ale w odwrotnej kolejności. Przez cały czas ćwiczeń, należy monitorować pracę ciała tak, aby zapewnić płynny ruch przez wszystkie etapy wykonywane podczas wiosłowania.

Oferta fitness - sprawdź powietrzne wioślarze treningowe dostępne w Decathlon.pl

W ofercie internetowego sklepu sportowego Decathlon.pl znajdziesz szeroki wybór wioślarzy o oporze regulowanym przez powietrze. Wyposażone są w wyświetlacz, na którym pokazany jest aktualny poziom oporu a w niektórych modelach także szereg innych informacji, takich jak wysokość tętna, ilość spalonych kalorii, i pozostałe parametry życiowe. Jeśli planujesz wzmocnić kondycję i masę mięśniową, wybierz jeden z naszych wioślarzy. Wyposażone w kółeczka transportowe ergometry, można szybko i sprawnie wsunąć pod łóżko lub szafę po zakończonym treningu. Wybierając sprzęt do swojego domu, nie musisz obawiać się więc o to, że za każdym razem będziesz musiał/musiała przenosić ciężki produkt przez cały pokój. Kółeczka zwiększają komfort transportowania go maksimum a solidna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość sprzętu. Jeżeli nie wiesz, jak wybrać sprzęt odpowiedni dla siebie, skontaktuj się z naszym personelem. Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości na każdym etapie zakupu wioślarza.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę