Kamizelki ochronne do jazdy konnej

20 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Nabój CO2 do kamizelki Airbag Segura 35 g
SEGURA Nabój CO2 do kamizelki Airbag Segura 35 g

119,99 zł

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
 

Ochronne kamizelki jeździeckie

Jeździectwo to piękny i szlachetny sport, posiadający swoich zwolenników na całym świecie. Co więcej, swoich sił w tej dyscyplinie sportowej próbują nie tylko dorośli, ale i dzieci. Decydując się na uprawienie tego sportu bez wątpienia trzeba być miłośnikiem koni, gdyż jazda konna powinna opierać się na wzajemnym zaufaniu jeźdźca i wierzchowca.Niestety, choć piękne i ekscytujące, jeździectwo wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia kontuzji. Ta w zależności od upadku jeźdźca może okazać się bardzo bolesna, a nawet niebezpieczna. Dlatego też ten sport wymaga odpowiedniego przygotowania, aby czas spędzony na koniu był czystą przyjemnością. Niebezpieczne dla zdrowia człowieka zdarzenia to przede wszystkim upadki z konia. Urazów można jednak zaznać również w trakcie pielęgnacji konia czy też czyszczenia siodła. Akcesorium zapewniającym nam odpowiednią ochronę jest kamizelka jeździecka.Kamizelka ochronna do jazdy konnej ogranicza ryzyko kontuzji w wyniku nieszczęśliwych wypadków. Jest to specjalny rodzaj zabezpieczenia górnych partii ciała polecany zarówno początkującym jeźdźcom, jak również tym już doświadczonym. Zakładaj ją na trening i na zawody, na rekreacyjne przejażdżki po lesie oraz na tor wyścigowy.

Kamizelka jeździecka – dla kogo?

Kto szczególnie powinien zainteresować się zakupem kamizelki do jazdy konnej? W rzeczywistości niezależnie od tego, jak bardzo jesteś doświadczony w tym sporcie, zawsze powinieneś dbać o swoje bezpieczeństwo. Czasami chwila nieuwagi lub rozkojarzenia dzieli nas od kontuzji.Niemniej szczególnie najmłodsi miłośnicy koni są narażeni na kontuzje i skutki ewentualnych upadków. Nauka to czas, kiedy poznajemy się ze swoim koniem, uczymy się nie tylko techniki jazdy, ale też panowania nad emocjami swoimi i zwierzęcia. Kamizelka ochronna do jazdy konnej jest w tym czasie szczególnie potrzebna. Niewystarczające jeszcze umiejętności i brak zaufania konia do osoby na nim jeżdżącej, mogą przyczynić się do upadku. Jednak nawet doświadczony jeździec nie jest w stanie zawsze przewidzieć zachowania konia. Może się on nagle i gwałtownie zatrzymać, odmówić przeskoczenia przeszkody czy wystraszyć. W takich sytuacjach o upadek również nietrudno. Idealna kamizelka ochronna do jazdy konnej zabezpiecza klatkę piersiową i kręgosłup przed uszkodzeniami. Ich urazy są znacznie bardziej niebezpieczne niż złamana ręka czy kilka siniaków na nogach.

Jaka ochronna kamizelka jeździecka dla Ciebie?

Istnieje wiele modeli kamizelek, które różnią się poziomem ochrony. Niezależnie od tego, od jakiego producenta pochodzą, muszą spełniać normę EN 13158 : 2009. Kamizelki ochronne jeździeckie powinny przede wszystkim chronić kręgosłup i klatkę piersiową. Cieńsza kamizelka ochronna do jazdy konnej jest wygodniejsza, dobrze dopasowuje się do ciała i nie krępuje ruchów. Zapewnia jednak mniejszą ochronę, dlatego polecamy ją do jazdy rekreacyjnej oraz dla amatorów terenowych podróży. Grubsze o wyższym poziomie ochrony to kamizelki dla osób, które wyczynowo uprawiają jeździectwo. W ofercie naszego internetowego sklepu jeździeckiego znajdziesz szeroki wybór różnych rodzajów kamizelek, odpowiednich dla mężczyzn, kobiet oraz najmłodszych użytkowników. Możesz mieć pewność, że są to produkty wysokiej jakości, pochodzące od cenionych producentów.Sprawdź również kaski, rękawiczki i czapki, kapelusze, kominy jeździeckie w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę