Lonża, akcesoria do lonżowania, wodze pomocnicze 25 ofert

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Bat Schooling
Najniższa cena
FOUGANZA Bat Schooling

29,99 zł

(34)
U Ciebie za 2 dni
Gog Schooling dla kuca
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Gog Schooling dla kuca

129,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Napierśnik + wytok Romeo dla koni i kuców
Najlepiej oceniany
Lonża Soft
FOUGANZA Lonża Soft

39,99 zł 5 zł/m

(22)
U Ciebie za 2 dni
Czarna wodza Romeo
FOUGANZA Czarna wodza Romeo

99,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Ochraniacz kłębu Komfort
Najniższa cena
FOUGANZA Ochraniacz kłębu Komfort

39,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Lonża START ThreeStripe 8m
 

Lonża – trening z koniem

Lonżowanie przynosi wiele korzyści zarówno dla konia, jak też dla jeźdźca. Jest pomocne w szkoleniu konia, uczy go pracy z jeźdźcem i przyzwyczaja do siodła. Niezbędnym wyposażeniem takiego treningu jest lonża, czyli mocna lina o długości 5-8 metrów, która służy do prowadzenia i kontrolowania zwierzęcia podczas lekcji. Lonża musi być więc wykonana z bardzo solidnych i odpornych na przetarcia materiałów. W ofercie sklepu Decathlon dostępne są lonża w kilku wariantach, a także liczne akcesoria do lonżowania, jak np. wypinacze, wodze pomocnicze, pasy dla konia, baty i łączniki.

Dlaczego lonżowanie jest ważne?

Lonżowanie ma bardzo duże znaczenie dla dalszej współpracy z koniem. Dotyczy to zarówno młodych, jak również już wyszkolonych osobników. Ułatwia jego podporządkowanie się jeźdźcy, przypomina o zasadach i ustala hierarchię obowiązującą w duecie koń-jeździec. Jest świetnym treningiem i nauką dla młodego, jeszcze niedoświadczonego konia. Będzie świetnym urozmaiceniem codziennych treningów oraz pomoże zwierzęciu wrócić do pracy i formy po dłuższej przerwie. Lonżowanie jest też bardzo dobrą gimnastyką zarówno dla konia, jak też dla jeźdźcy. Jest stosowane w przypadku szkolenia trudnych koni, również tych z wadami budowy. Lonżowanie polecamy także przy pierwszych próbach nowych elementów. Ogranicza ryzyko kontuzji np. przy skokach, koziołkach czy drągach.

Lonża – podstawowe wyposażenie treningowe

Przy lonżowaniu niezbędna jest lonża. Musi posiadać odpowiednie elementy, pozwalające do jej mocowania do ogłowia konia. Szybkie mocowanie umożliwiają karabińczyki, w które są wyposażone lonże. Przy niektórych modelach występuje dodatkowo specjalna regulacja, dzięki której możesz dowolnie zmieniać długość lonży. W ofercie znajdziesz również wszechstronne lonże, które zostały przystosowane do zakładania na różne sposoby. Lonża wykonana może być ze skóry (najczęściej skóry bawolej) bądź też tworzywa sztucznego. Oba materiały zapewniają trwałość i są odporne na przetarcia nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę