Ogłowia dla konia, nachrapnik, wodze

(55)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Ogłowie 580 strass dla konia i kuca
Najlepiej oceniany
Ogłowie i wodze dla kuca Initiation 100
Najlepiej oceniany
Wodze 500
FOUGANZA Wodze 500

74,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Wodze gumowe mocne START
Ogłowie i wodze 500 dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Ogłowie i wodze 500 dla konia i kuca

179,99 zł 189,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni
Wodze 900
Koniec serii
FOUGANZA Wodze 900

69,99 zł 79,99 zł - 10 zł

(3)
U Ciebie za 8 dni
Torba na ogłowie
Najniższa cena
FOUGANZA Torba na ogłowie

49,99 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Wodze dla konia i kuca Fouganza 900
Skośnik 580 dla konia i kuca
Najlepiej oceniany
Stopery do wytoka i wodzy
Najniższa cena
FOUGANZA Stopery do wytoka i wodzy

9,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Wodze Hunter
FOUGANZA Wodze Hunter

89,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Długie wodze
FOUGANZA Długie wodze

99,99 zł 6,25 zł/m

(1)
U Ciebie za 2 dni
Naczółek 500 Strass
Koniec serii
FOUGANZA Naczółek 500 Strass

39,99 zł 49,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni
Ogłowie dla konia i kuca 500 Hybride Fouganza
Nowość
Wodze Grip z silikonem
Nowość
FOUGANZA Wodze Grip z silikonem

79,99 zł

U Ciebie za 8 dni
Wodze Fouganza
FOUGANZA Wodze Fouganza

89,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Ogłowie i wodze dla efektywnej pracy z koniem

Ogłowia dla konia wraz z siodłem to najważniejsze elementy wyposażenia konia. To od nich zależy, czy współpraca ze zwierzęciem będzie przebiegała pomyślnie oraz czy koń będzie poprawnie odczytywał Twoje sygnały. Kupując asortyment wysokiej jakości, zapewniasz sobie właściwy komfort jazdy. Ogłowie należy dopasować do doświadczenia i temperamentu konia, a także jego poziomu wyszkolenia. Nie mniej ważne są Twoje umiejętności, a zatem podobnie jak siodło, ogłowie kupujesz dla siebie oraz dla konia. Wybór tego właściwego jest o tyle ważny, ponieważ ogłowie wywiera nacisk na żuchwę, język, podniebienie, pysk, kość nosową, a niekiedy również potylicę konia. Musi być więc dla niego wygodne, aby nie wywoływało niepotrzebnego bólu. Dzięki temu treningi będą o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawdź ofertę Decathlon i wybierz wysokiej jakości akcesoria, które posłużą Ci doskonale przez wiele lat. Szukaj znanych producentów, którzy cieszą się dobrą opinią zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów.

Klasyczne ogłowie dla konia w naszym sklepie

Dla początkujących jeźdźców i tych, którzy nie mają sprecyzowanej techniki jazdy polecamy ogłowie klasyczne, czyli uniwersalne. Składa się z paska podgardlanego, dwóch pasków policzkowych, do których podpina się wędzidła, potylicznej części i naczółka. Można do niego podpiąć praktycznie każde wędzidło. To najpopularniejszy rodzaj ogłowia, który również jest najczęściej wybierany przez jeźdźców. Ogłowie, aby przetrwało intensywne użytkowanie i było wygodne dla konia oraz dla Ciebie, musi być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepszy będzie tutaj wariant skórzany. Ten naturalny materiał charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Do produkcji ogłowia wykorzystywana jest skóra bydlęca i bawola. Klamry z kolei mogą być ze stali nierdzewnej lub mosiądzu. Skórzane ogłowie trzeba pielęgnować i konserwować, aby zachowało swoje właściwości, było elastyczne i odporne naścieranie. Wykorzystaj do tego specjalne balsamy, a także oleje przeznaczone właśnie do skóry naturalnej.

Wodze – przejmij dowodzenie

Podobnymi czynniki powinniśmy kierować się, kiedy wybieramy wodze. One również powinny być wykonane z naturalnej skóry. Z powodzeniem znajdziemy produkty wytwarzane przez znanych i cenionych producentów. Warto dodatkowo podkreślić, że wodze są niezwykle ważnym elementem w wyposażeniu niezbędnym do jazdy konnej. Ich część – dokładnie ta, którą trzymamy w dłoni – produkowana jest ze specjalnej taśmy. Duże wypustki zapewniają ochronę przed skaleczeniem dłoni oraz drobnymi otarciami. Przyczepny kauczuk powoduje, że wodze naprawdę dobrze leżą w ręce i tym samym pozwalają Ci na skuteczniejsze „dowodzenie”. Dobierz do nich wędzidła do jazdy konnej, także z oferty Decathlon. Nachrapnik, ogłowie bezwędzidłowe – szeroki wybór to w tym przypadku niezwykle bogaty asortyment, szczególnie ceniony przez naszych klientów. Dostępna oferta może z powodzeniem zastąpić internetowy sklep jeździecki, który sprzedaje produkty wykonane z wysokogatunkowej skóry, ale także i te z materiałów sztucznych. Wszystko to potrzebne jest zarówno dla komfortu konia, jak i samego jeźdźca.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę