Pielęgnacja grzywy, ogona, sierści, kopyt konia

(55)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories

Podkategorie

Cofnij do Dla konia
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Lustrant Top dla koni 500 ml
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Lustrant Top dla koni 500 ml

39,99 zł 79,98 zł/l

(5)
U Ciebie za 2 dni
Lustrant dla koni 150 ml
FOUGANZA Lustrant dla koni 150 ml

16,99 zł 113,27 zł/l

(69)
U Ciebie za 2 dni
Szampon dla koni palczatka cytrynowa 2 l
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Szampon dla koni palczatka cytrynowa 2 l

59,99 zł 119,98 zł/l

U Ciebie za 8 dni
Olej do kopyt Top 500 ml
FOUGANZA Olej do kopyt Top 500 ml

59,99 zł 119,98 zł/l

U Ciebie za 2 dni
Szampon Detachant dla koni 500 ml
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Szampon Detachant dla koni 500 ml

24,99 zł 49,98 zł/l

(1)
U Ciebie za 2 dni
Szampon ułatwiający rozczesywanie wanilia i kokos 500 ml
Nowość
Maść do kopyt Entretien czarna 750 ml
FOUGANZA Maść do kopyt Entretien czarna 750 ml

34,99 zł 46,65 zł/l

(2)
U Ciebie za 2 dni
Dziegieć sosnowy do kopyt 750 ml
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Dziegieć sosnowy do kopyt 750 ml

29,99 zł 39,99 zł/l

(2)
U Ciebie za 2 dni
Dermasept Gel
Promocja
OVER HORSE Dermasept Gel

44,99 zł 49,99 zł - 5 zł

U Ciebie za 2 dni
Quick Foam 250 ML
Koniec serii
OVER HORSE Quick Foam 250 ML

34,99 zł 39,99 zł - 5 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Preparat do pielęgnacji strzałki kopyta
FOUGANZA Preparat do pielęgnacji strzałki kopyta

19,99 zł 133,27 zł/l

(9)
Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Pędzel START z zatyczką
Maść do kopyt Renovateur czarna 500 ml
Koniec serii
SAPO Maść do kopyt Renovateur czarna 500 ml

34,99 zł 39,99 zł - 5 zł 69,98 zł/l

U Ciebie za 2 dni
 

Pielęgnacja konia – co warto wiedzieć?

Każdy właściciel konia z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o jego kopyta czy też sierść. To nie tylko ważny element codziennej pielęgnacji, ale także moment, w którym możemy pogłębić naszą więź ze zwierzęciem, co z kolei przełoży się na efektywniejszą jazdę i pełne zrozumienie z obu stron. Co istotne, czyszczenie konia pozwala zarówno na usunięcie wszelkich zabrudzeń, jak i zahamowanie ewentualnych chorób skórnych, takich jak łupież. Oprócz tego możemy się upewnić, że na grzbiecie naszego przyjaciela nie znajdują się żadne podrażnienia czy drobne ranki, które wymagałyby natychmiastowej pomocy weterynarza. Dlatego też zachęcamy do tego, aby wyposażyć się w produkty z kategorii pielęgnacja koni, którą w swojej ofercie ma sklep internetowy Decathlon. Znajdziesz tutaj szczotki, grzebienie, szampony i inne preparaty do pielęgnacji, w tym takie, które są niezbędne do utrzymania końskiej sierści w doskonałej kondycji, podobnie jak grzywę, ogon oraz kopyta. W naszym asortymencie znalazły się produkty najwyższej jakości, by odpowiedzieć na oczekiwania jeźdźca bez względu na stopień zaawansowania.

Jak dbać o sierść, grzywę i ogon konia?

Jak często należy wykonywać pielęgnację sierści, grzywy i końskiego ogona? Zaleca się, aby poświęcić poszczególnym zabiegom odrobinę czasu przed każdą jazdą – zapobiegnie to sytuacji, w której niektóre zanieczyszczenia utrudniłyby zwierzęciu jazdę. Wystarczy zaledwie 30 minut, by przygotować swojego wierzchowca do treningu czy też rekreacyjnej przejażdżki. Rozpocząć należy od przeczesania sierści zgrzebłem, by w ten sposób pozbyć się większych zabrudzeń. Następnie należy sięgnąć po szczotkę o dość twardym włosiu i skrupulatnie wyszczotkować sierść konia, pamiętając, by wykonywać ruchy nie tylko z włosem, ale też pod włos. Później możemy przejść do szczotkowania miękką szczotką, po której sierść może nabrać jedwabistego połysku. Po tym etapie przechodzimy do pielęgnacji grzywy i ogona. Grzywę należy dokładnie rozczesać pasmo po paśmie, podobnie zresztą jak ogon. W razie potrzeby możemy je umyć przy pomocy delikatnych środków i zastosować odżywkę do grzywy. Jeśli początkowo mamy trudności z czesaniem, można łagodnymi ruchami porozdzielać ogon palcami, zanim w ruch pójdzie grzebień.

Zatroszcz się o kopyta Twojego konia

Oczywiście nie możemy zapominać, że oprócz tego, że należy regularnie rozczesywać końskie włosie, ogon i grzywę konia, pielęgnacji podlegają też kopyta, które niejednokrotnie biorą na siebie większość pracy związanej z jazdą. Czyszczenie kopyt powinno się odbywać zarówno przed pracą, jak i po skończonym treningu. To nie tylko troska o wygląd konia, ponieważ w grę wchodzi tutaj również jego dobre samopoczucie i zdrowie. Nieodzownym narzędziem będzie tutaj kopystka, którą należy usunąć zabrudzenia z podeszwy i rowków strzałkowych, oraz specjalna szczoteczka do czyszczenia kopyt z zewnątrz. Wykonując te czynności po jeździe, upewniamy się, że w tych okolicach nie zgromadziły się kawałki szkła, kamieni i inne niepożądane elementy. Od czasu do czasu na kopyta nakłada się również specjalne preparaty. Te i wiele innych możesz znaleźć w ofercie Decathlon. Możemy stać się dla Ciebie Twoim ulubionym sklepem jeździeckim i na bieżąco dostarczać najważniejsze akcesoria do pielęgnowania sierści, kopyt, końskiej grzywy i ogona.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę