Siodła konne

8 ofert

Promocje na kaski jeździeckie

SPRAWDŹ
Siodło gapa 100 dla kuca
FOUGANZA Siodło gapa 100 dla kuca

479,99 zł

(6)
U Ciebie za 2 dni
Siodło jeździeckie Paddock z regulacją łęku 17,5"
Raty 0%
Siodło jeździeckie Synthia z osprzętem dla kuca 15"
Raty 0%
FOUGANZA Siodło jeździeckie Synthia z osprzętem dla kuca 15"

929,99 zł 999,99 zł - 70 zł

(13)
U Ciebie za 2 dni
Kółka gumowe do strzemion Escape
Najniższa cena
FOUGANZA Kółka gumowe do strzemion Escape

14,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Siodło dopasowane do konia i jeźdźca

Nieodpowiednio dopasowane do konia ogranicza jego ruch, a nawet może być przyczyną jego bólu. Podobnie jest w przypadku jeźdźca. Jeżeli nie pasuje do Ciebie, nie zapewni Ci komfortu i wygody podczas jazdy, co przełoży się na brak przyjemności z jazdy i niesatysfakcjonujące Cię wyniki na zawodach. Siodło jest tym elementem, które łączy Ciebie z koniem. Aby wybrać ten właściwy model, zwróć uwagę na budowę anatomiczną swojego konia, szczególnie na położenie kłębu i zadu. Twój koń może mieć budowę standardową, cechującą się mocno obniżonym grzbietem, wyższym zadem i niższym kłębem lub też niższym zadem, a wyższym kłębek.

Siodło dla konia powinno również pasować do Ciebie. Uwzględnij zatem nie tylko swoje indywidualne preferencje, ale teżstyl jazdy i przeznaczenie.

Siodło dla konia a jego przeznaczenie

Dla osób wyspecjalizowanych w konkretnej dyscyplinie polecamy specjalne siodła, które zapewnią maksymalny komfort i wygodę podczas jazdy zarówno Tobie jak też Twojemu zwierzęciu. Siodło skokowe ma zazwyczaj płaskie siedzisko oraz wysokie klocki kolanowe. To pozwala na dobre trzymanie podczas skoków. Siodło ujeżdżeniowe wyróżnia się z kolei głębokim siedziskiem i ma długie tybinki. Dzięki takiej budowie jeździec może odpowiednio ułożyć stopy i wysyłać bardziej precyzyjne sygnały dosiadem. Na długie dystanse polecamy siodło dla konia o większej powierzchni dosiadu przylegającej do konia

Jeżeli jednak nie jesteś ukierunkowany na jedną dyscyplinę i stawiasz na rekreacyjną jazdę, wybierz siodło uniwersalne,które pozwoli Ci zarówno wykonywać skoki, jak również jazdę na menażu. Ma głębokie siedzisko, a także wysokie klockikolanowe.

Siodło uniwersalne

W ofercie sklepu Decathlon dostępne są siodła, które sprawdzą się zarówno w terenie, jak również na ujeżdżalni. Cechują się dobrą amortyzacją dzięki podszyciu z pianki EVA oraz wszechstronnością, co zapewnia im regulacja puślisk. Zapewniają bardzo dobrą przyczepność na czapraku. Wykonane są z wysokogatunkowej skóry bydlęcej, jak i bawolej.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę