Sztyblety jeździeckie

24 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Sztyblety jeździeckie 100
FOUGANZA Sztyblety jeździeckie 100

99,99 zł

(48)
U Ciebie za 2 dni
Sztyblety jeździeckie 100 dla dzieci
Sztyblety jeździeckie FOUGANZA 560 Paddock
Sztyblety jeździeckie FOUGANZA Sentier
Sztyblety jeździeckie FOUGANZA 560
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Sztyblety jeździeckie FOUGANZA 560

249,99 zł 299,99 zł - 50 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Sztyblety jeździeckie FOUGANZA 900 Jump
Ostatnie sztuki
FOUGANZA Sztyblety jeździeckie FOUGANZA 900 Jump

299,99 zł 429,99 zł - 130 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
 

Sztyblety jeździeckie – krótkie buty do jazdy konnej

Wybór odpowiednich butów do jazdy konnej warunkuje komfort i bezpieczeństwo jeźdźca. Klasycznym obuwiem są oficerki, czyli długie buty sięgające kolan. Niektórzy preferują jednak mniej zabudowane obuwie i decydują się na sztyblety jeździeckie. To drugi rodzaj butów zaprojektowany oraz stworzony z myślą o miłośnikach koni. Nawet początkujący jeździec powinien posiadać profesjonalne wyposażenie, wśród którego są sztyblety do jazdy konnej. Muszą być wygodne i zapewniać komfort jazdy, jednocześnie nie mogą ograniczać kontaktu z koniem. Żadne zwykłe buty nie są w stanie zastąpić tych profesjonalnych. Wiązałoby się to z ryzykiem wystąpienia wielu niebezpiecznych sytuacji i urazów.

Sztyblety jeździeckie ze skóry i tworzywa

Wyróżnić możemy dwa rodzaje sztybletów – skórzane i z tworzywa. Najbardziej miękkie są sztyblety jeździeckie wykonane ze skóry cielęcej. Bardzo dobrze układają się na stopie, są idealnie dopasowane i nie są wymagające w pielęgnacji i konserwacji. Kosztują jednak więcej niż ich odpowiednim w wersji ze skóry bydlęcej. Drugi wariant jest równie wygodny, wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Aby wydłużyć trwałość sztybletów ze skóry bydlęcej zaleca się stosowanie specjalnych środków pielęgnacyjnych. Są nieco twardsze niż ze skóry cielęcej, co poprawia ich właściwości i czyni bardzo solidnym obuwiem.Sztyblety do jazdy konnej wykonane z tworzywa sztucznego są najtańszą opcją. Przy ich wyborze zwróć uwagę na materiał,z jakiego zrobiona jest wyściółka. Powinna mieć właściwości termoplastyczne i wykazywać zdolność do właściwejwentylacji.

Sztyblety jeździeckie ocieplane

Na jesienne chłody, a nawet zimowe mrozy najlepsze będą sztyblety do jazdy konnej z ociepleniem. Wyściółka może być wykonana z syntetycznego futerka. To ona odpowiada za komfort cieplny przy niższych temperaturach. Sztyblety jeździeckie powinno się nosić w połączeniu z czapsami, które dodatkowo zapewniają łydce ochronę przed urazami.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę