Wędzidła i akcesoria 26 ofert

SPORTOWE PREZENTY
DO -50%

SPRAWDŹ
Wędzidło puste dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Wędzidło puste dla konia i kuca

59,99 zł 69,99 zł - 10 zł

(6)
U Ciebie za 2 dni
Wędzidło z wąsami dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Wędzidło z wąsami dla konia i kuca

79,99 zł 89,99 zł - 10 zł

(1)
U Ciebie za 2 dni
Wędzidło dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Wędzidło dla konia i kuca

54,99 zł 59,99 zł - 5 zł

U Ciebie za 2 dni
Wędzidło Lhotte dla konia i kuca
Koniec serii
FOUGANZA Wędzidło Lhotte dla konia i kuca

99,99 zł 109,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Wędzidło – podstawa w porozumieniu z koniem

Gryzienie, sztywność w szyi, kąsanie i otwieranie pyska – to efekty nieodpowiednio dopasowanego wędzidła. Przypadkowy wybór może spowodować, iż wyrządzisz zwierzęciu dużą krzywdę. Wędzidło oddziałuje na kąt pyska, język, podniebienie i bezzębną krawędź żuchwy konia. Poszczególne modele różnią się kształtem, grubością, ostrością i rodzajem przekroju, w inny sposób również oddziałują na zwierzę. Dobrze dopasowane pozwoli Ci odpowiednio kontrolować konia i tym samym Wasza komunikacja będzie znacznie lepsza.

Co to jest wędzidło?

Jest częścią ogłowia dla konia, zakładaną do końskiego pyska w bezzębną część żuchwy. Pomaga lepiej zapanować nad koniem, a także ma wpływ na skuteczność przekazywania mu sygnałów. Wykonane jest ze stali, plastiku, skóry bądź gumy. Wędzidło tworzą dwa ogniwa połączone ze sobą ścięgierzem. Na końcach znajdują się ruchome pierścienie, do których mocuje się wodze i paski policzkowe.

Jak dopasować wędzidło?

Wędziło powinno być długości pyska konia. Dla mniejszych koni przeznaczone jest wędzidło o długości 9.5-11.5 cm dla większych - 12.5-15 cm. Zbyt krótkie zapewnia stały ucisk kątów pyska, co przyczynia się do dyskomfortu konia. Za długie wpływa na utratę stabilności, przemieszcza się swobodnie, przez co koń bardzo często otwiera pysk. Podwójne wędzidło łamane powinno być o ok. 5 mm krótsze od dobrze dopasowanego wędzidła pojedynczego. Cienkie wędzidło będzie oddziaływać na konia mniej delikatnie niż grubsze. Lżejsze polecamy dla koni mniejszych oraz tych, które są chętne do zabawy nim.Wyróżniamy kilka rodzajów wędzidła. Proste oddziałuje głównie na język i jest przeznaczone dla doświadczonych jeźdźców.Łamane pojedyncze dodatkowo oddziałuje na dolną krawędź żuchwy. Wędzidło wąsate charakteryzuje się dwoma wąsami po obustronach pyska, co uniemożliwia utratę kontroli nad koniem. Polecamy je szczególnie w przypadku koni,mających problem zzakrętami.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę